• Rok szkolny 2020/2021

• DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK – 8 MAJA

• 06.05.2021 16:01
          • Święto zostało ustanowione w 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych. Stanowi okazję do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć środowiska bibliotekarskiego, jak i podkreślenia ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.
          •  „Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego”.

Jan Paweł II

W dniach 8-15 maja 2021 r.  odbywa się „Tydzień Bibliotek” pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

„Książka jest paszportem do świata, paszport ten pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni, przynosi człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju. Dla czytelnika książka może być wiernym towarzyszem życiowym, inspiratorem marzeń albo źródłem mądrości. Czytelnik jest obdarzony wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi”.

Wiersz o czytaniu

Czytaj, by być pewnym siebie,

Czytaj, by być w siódmym niebie,

Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

Czytaj, żeby poznać świat,

Czytaj, nieważne ile

masz lat ...

R. Czajęcka

Zapraszamy do wypożyczania i czytania książek!

Biblioteka szkolna PSP Lubichowo