• Diagnozy 2020/2021

• WYNIKI EGZAMINU PRÓBNEGO

• 09.04.2021 20:36
        • W dniach od 17 do 19  marca 2021 r.  uczniowie klas ósmych pisali próbny egzamin ósmoklasisty, który stanowił test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

Wykorzystano arkusze przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
          W diagnozach  występowały zarówno zadania otwarte i  zamknięte.

• Język polski:

• uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

JULIA BUNIEK, MAGDALENA MANIA, IGOR ZABIŃSKI, MAJA KOBYLIŃSKA, MARTYNA SZRAMKA, JULIA CYBULA, JULIA SZYDŁOWSKA, AGNIESZKA WILKOWSKA;

PAULINA KOLASKA, EMILIA MYSZEWSKA, PAULINA WOJTASIEWICZ, FILIP KOLASIŃSKI, NIKODEM BRANDT, MARIA GOSZ, JULIA SZYMANOWICZ, KORNELIA KRYSIAK, KEWIN GUZ;

• rekomendacje:

• Wyszukiwanie odpowiednich informacji w tekście.
          • Porządkowanie  informacji w zależności od ich funkcji w przekazie.
          • Pisanie poprawne pod względem ortograficznym.
          • Wykonywanie  przekształceń na tekście cudzym, w tym streszczanie.
          • Funkcjonalne wykorzystanie środków retorycznych oraz rozumienie ich oddziaływania na odbiorcę.
          • Poprawne używanie znaków interpunkcyjnych. Tworzenie spójnych wypowiedzi w następujących formach gatunkowych: zaproszenie.
          • Doskonalenie określania wartości estetycznych w utworach literackich.
          • W zakresie kształcenia umiejętności redagowania opowiadania zwrócić uwagę uczniów na sposoby dynamizowania akcji, na zastosowanie opisów, charakterystyki  bohatera itp.
          • Doskonalenie redagowania dłuższych form wypowiedzi, stosując odpowiednio dla danej formy gatunkowej kompozycję oraz zasady spójności językowej między akapitami, doskonalić odróżnianie przykładu od argumentu, jak również przeprowadzać wnioskowanie jako element wywodu argumentacyjnego.
          • Wpajanie uczniom konieczności odwoływania się do lektury wskazanej w poleceniu.
          • Uczulanie uczniów na fakt, iż opowiadanie o charakterze twórczym nie może być streszczeniem wybranej lektury obowiązkowej.
          • Ustawiczne zachęcanie i motywowanie uczniów do czytania lektur.
          • Wdrażanie powyższych wniosków do dalszej pracy.

Matematyka:

JULIA SZYDŁOWSKA;

EMILIA MYSZEWSKA, FILIP KOLASIŃSKI;

• rekomendacje:

Wyniki egzaminu próbnego ósmoklasisty wskazują, że nie było zadań łatwych i bardzo łatwych, dlatego w dalszych działaniach edukacyjnych należy doskonalić:

• działania na liczbach naturalnych,
          • działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych,
          • działania na potęgach i pierwiastkach,
          • obliczenia procentowe,
          • obliczenia zegarowe na godzinach, minutach i sekundach,
          • obliczanie wartości liczbowych wyrażeń algebraicznych,
          • stosowanie twierdzenia Pitagorasa,
          • obliczanie objętości i pola powierzchni prostopadłościanu.

Język angielski:

MARTYNA SZRAMKA, JULIA BUNIEK, TOMASZ OSTROWSKI;

KORNELIA KRYSIAK, NIKODEM BRANDT, EMILIA MYSZEWSKA, PAULINA KOLASKA, MARIA GOSZ;

• rekomendacje:

•  Kontynuowanie działań przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty zarówno w czasie lekcji, jak i zajęć dodatkowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zadania, które na egzaminie próbnym wypadły najsłabiej.

•  Rozwiązywanie zadań z arkuszy egzaminacyjnych w celu lepszego zapoznania uczniów z formułą egzaminu.

•  Omawianie technik ułatwiających rozwiązywanie poszczególnych zadań egzaminacyjnych.

•  Motywowanie uczniów do wypowiadania się w czasie lekcji w języku angielskim.

•  Motywowanie uczniów do pracy nad zwiększeniem zasobu środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych).