• Sport 2021/2022

• "III Otwarte Mistrzostwa Kociewia w Zapasach Stylu Wolnego i Zapasach Kobiet Młodzików, Młodziczek oraz Zapasach Dzieci”  Lubichowo 2021.02.10
        • "III Otwarte Mistrzostwa Kociewia w Zapasach Stylu Wolnego i Zapasach Kobiet Młodzików, Młodziczek oraz Zapasach Dzieci” Lubichowo 2021.02.10

• 08.10.2021 20:04
        • W dniu 02.10.2021 roku na sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Lubichowie, odbył się turniej zapaśniczy: „III Otwarte Mistrzostwa Kociewia w Zapasach Stylu Wolnego i Zapasach Kobiet Młodzików, Młodziczek oraz Zapasach Dzieci”.
        • W turnieju udział wzięło 81 zawodników reprezentujących 11 klubów. W turnieju wystartowała 12 osobowa nasza drużynasmiley

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIK”, współorganizatorami byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Urząd Gminy Lubichowo, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Instytucje wspierające turniej: firma „Balticonsport”, p. Monika Górnaś koordynator projektu w naszym klubie „Ludzie pomagają Ludziom”.  (Polpharma).

Podczas turnieju odwiedzili nas szacowni goście: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie p. Justyna Kacała, Wójt Gminy Lubichowo p. Andrzej Toczek, Przewodniczący Komisji Sportu p. Marek Kwaśniewski, Podinspektor ds. turystyki, promocji, sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi p. Magdalena Kijak, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Kultury i Sportu, Promocji Regionu p. Jacek Toczek, Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego w Gdańsku p. Zbigniew Grzegorowski, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku p. Piotr Klecha, Radna Gminy Lubichowo p. Monika Górnaś – koordynator projekt POLPHARMA, Stowarzyszenie „ KOCIEWIACY” p. Bogumiła Fiałkowska, Sponsor Klubu firma „BALTICON SPORT” p. Grzegorz Buchalski, Radny Powiatu Starogardzkiego p. Jerzy Fiałek, Wieści z Kociewia” Piotr Pielecki”, Sponsor Ośrodek Wczasowy „Jaszczurka” p. Jarosław Katkowski.

Turniej rozpoczął się od walk eliminacyjnych, gdzie zmagania toczyły się na dwóch matach. Po zakończonych walkach nastąpiło otwarcie zawodów. Przy dźwiękach muzyki i brawach kibiców młodzi zapaśnicy wchodzili na sale. Uroczystego otwarcia dokonali; Wójt Gminy Lubichowo p. Andrzej Toczek, Prezes POZZ p. Zbigniew Grzegorowski, Dyrektor PSP w Lubichowie p. Justyna Kacała oraz Prezes UKS „Olimpik” p. Seweryn Murawski.

Był tez moment na podziękowania za wsparcie naszego klubu dla: p. Magdaleny Kijak, p. Bogumiły Fiałkowskiej, p. Moniki Gornaś, Wójta Gminy Lubichowo p. Andrzeja Toczka oraz dla Dyrektor PSP w Lubichowie p. Justyny Kacała.

Po uroczystym otwarciu zawodnicy wrócili do walk finałowych. Można było zaobserwować widowiskowe akcje oraz waleczne serca najmłodszych zapaśników.

Po zakończonych walkach nastąpiła długo oczekiwana dekoracja, której dokonała multimedalistka p. Magdalena GłodeksmileyKażdy zawodnik oprócz medalu i dyplomu otrzyma atrakcyjne nagrodysmiley

Nasz klub reprezentowali następujący medaliści :

Tomasz Przewoźny

Marta Przewoźna

Marcin Gort

Adam Ostrowski PSP Lubichowo

Jacek Ostrowski PSP Lubichowo

Filip Biernacki PSP Lubichowo

Maja Nawrocka PSP Lubichowo

Aleksandra Szczygielska PSP Lubichowo

Aleksander Horak PSP Lubichowo

Igor Grzywacz PSP Lubichowo

Bartosz Głodek

Maryna Głodek

Gratulujemy zawodnikom postawy i walk, rodzicom za zaangażowanie i doping a kibicom, przyjaciołom klubu za wsparcie. Dziękujemy wszystkim Trenerom klubowym i zawodnikom za udział w naszym turnieju i zapraszamy za rok w kwietniu.smiley

Dziękujemy wszystkim tym którzy przyczynili się do organizacji zawodów.

Seweryn Murawski