• Wycieczki 2021/2022

• Wyjazd do kina

• 07.10.2021 21:56
          • W dniu 29 września bieżącego roku uczniowie klas 2 a, 2 c oraz dwie osoby z klasy 2 b, uczestniczyły w wycieczce do kina „Cinema City w Starogardzie Gdańskim, na seans filmu „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła”.
          • Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wzmocnienie więzi koleżeńskiej pomiędzy klasami. Punktualnie o godz. 9:05 zebraliśmy się przed szkołą, a o 9:15 wyruszyliśmy w kierunku Starogardu Gdańskiego. Trasę pokonaliśmy w 30 min. Dokładnie o 9:45 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy bilety i zajęliśmy miejsca w sali kinowej, która w całości była tylko dla nas. Po chwili zgasły światła. Dłużyło się nam podczas oglądania reklam, które trwały ok. 15min. Jednak w końcu projekcja się zaczęła. To były niezwykłe przeżycia i emocje. Niektórzy z nas byli w kinie pierwszy raz. Widownia reagowała wyjątkowo głośno. Niektórzy śmieli się, inni głośno rozmawiali.

Po zakończonej projekcji udaliśmy się do autobusu. Do szkoły dotarliśmy ok 12:30. To była udana wycieczka a zarazem pierwsza w czasie pandemii. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały przez kilka dni.

Katarzyna Pączek- Borowska