„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
Program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” związany jest z szeroko pojętym bezpieczeństwem dzieci w szkole, w domu, w drodze do i ze szkoły, a także na wycieczce, podczas zabawy czy w Internecie. Programem tym objęte są głównie klasy pierwsze, a także oddziały przedszkolne „0 A” i „0 B”.
W ramach powyższych zajęć uczniowie wraz z wychowawcą będą korzystali z materiałów dydaktycznych i scenariuszy nadesłanych przez organizatorów, a w styczniu sprawdzą swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa poprzez udział w komputerowym Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Przewidziana jest także pogadanka z policjantem.
W drugim semestrze uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych wykonają dwie prace plastyczne związane z tematem, wezmą udział w spotkaniu z policją pod hasłem: „Bezpieczne wakacje”. Po zrealizowaniu założeń programu uczestnicy programu otrzymają dyplomy, a szkoła certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Justyna Sobolewska
CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I NAUCZYCIELI
Uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
116 111
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
800 100 100
800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.
„Nie zagub dziecka w sieci” - porady dla nauczycieli i rodziców
BEZPIECZEŃSTWO FIZYCZNE I CYFROWE UCZNIÓW:https://akademia.nask.pl/publikacje/Poradnik_cyberprzemoc_www.pdf