• Diagnozy 2022/2023

• WYNIKI VI DIAGNOZY PRÓBNEJ ÓSMOKLASISTÓW

• 12.04.2023 08:38
        • 22 marca 2023 r. uczniowie klas ósmych pisali po raz szósty próbną diagnozę, tym razem  z języka angielskiego i języka niemieckiego,  których celem było sprawdzenie wiadomości i umiejętności z języka obcego przez uczniów klas ósmych przed planowanym egzaminem zewnętrznym  w maju 2023  r.

• W diagnozie języka angielskiego wykorzystano standaryzowany arkusz z wydawnictwa Macmillan, a w przypadku języka niemieckiego Nowej Ery.

• JĘZYK ANGIELSKI

Wyniki ogólne:

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

VIII c

VIII d

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa – Oliwia Matuszewska, Wiktor Mogielnicki, Jakub Furgalski, Magdalena Grdeń,

VIIIb –Filip Jezierski, Mateusz Czapiewski, Dominika Beling,

VIIIc – Jerzy Borzyszkowski, Martyna Nawrocka, Franciszek Mikulski,

VIIId – Oliwia Beling, Kinga Beling, Aleksandra Szarmach, Mateusz Zieliński.

• Rekomendacje:

Obszary językowe, które wciąż wymagają największej uwagi i dalszej pracy, są następujące:

•  wypowiedź pisemna: ponieważ stanowiła ona największą trudność podczas egzaminu próbnego należałoby zwiększyć ilość ćwiczeń tworzenia krótkich wypowiedzi pisemnych takich jak e-mail, notatka, zaproszenie itp.; warto również  skupić się na ćwiczeniu tematycznie zorganizowanego słownictwa, z uwzględnieniem zarówno bogactwa językowego, jak i poprawności.

•  znajomość środków językowych: należy skupić się na ćwiczeniu poprawnego użycia struktur leksykalno-gramatycznych oraz poświęcić uwagę prostym, podstawowym elementom języka jak również poszerzać ich znajomość oraz utrwalać już poznane wyrażenia i zwroty.

•  Rozumienie tekstów pisanych: nadal ćwiczyć rozumienie tekstów pisanych – pytania ogólne i szczegółowe.

•  Rozumienie ze słuchu: koncentrować się na umiejętnościach związanych z zadaniami otwartymi, w których uczniowie samodzielnie formułują odpowiedzi w języku angielskim; należy doskonalić słuchanie przez częste odsłuchiwanie kilkuminutowych audycji na różne tematy, słuchanie utworów muzycznych wraz z tekstem do uzupełnienia, oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej.

•  Należy stosować więcej zadań mających na celu rozpoznawanie i poprawne stosowanie struktur leksykalno- gramatycznych.

• JĘZYK NIEMIECKI

Wyniki ogólne:

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa – Valentina Kantar.

• Ostatnie artykuły