• Diagnozy 2020/2021

• WYNIKI I DIAGNOZY PRÓBNEJ ÓSMOKLASISTÓW

• 18.12.2020 20:47
        • 3 grudnia 2020 r. uczniowie klas ósmych pisali po raz pierwszy próbną diagnozę z języka polskiego (w formie on-line), której celem było sprawdzenie umiejętności redagowania dłuższej formy wypowiedzi pisemnej przez uczniów klas ósmych przed planowanym egzaminem zewnętrznym  egzamin ósmoklasisty w kwietniu 2021  r.

• W diagnozie wykorzystano arkusz z CKE, uczeń mógł zdobyć maksymalnie 20 pkt.

Wyniki ogólne:

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa Julia Buniek, Julia Karwatowska

VIIIb – Paulina Kolaska, Paulina Wojtasiewicz, Emilia Myszewska,

Maria Gosz, Filip Kolasiński, Dominik Głodny, Przemysław Mikulski

• Rekomendacje:

1. Rozwijać umiejętność budowania wypowiedzi pisemnych, ze szczególnym uwzględnieniem elementów twórczych i kompozycji tekstu.
          2. Zwracać uwagę na poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną w dłuższych formach wypowiedzi.
          3. Zachęcać do redagowania wypowiedzi pisemnej, której właściwa realizacja jest możliwa przy użyciu podstawowych środków językowych.
          4. Doskonalić umiejętność wypowiedzi pisemnych oraz stwarzać jak najwięcej sytuacji mających na celu kontrolowanie jakości i staranności  pisma.
          5. Dążyć do przezwyciężania bezradności i nieporadności  w wyrażaniu myśli.
          6. Motywować i zachęcać uczniów do czytania lektur.