• ROK SZKOLNY 2021/2022

• SU zaakceptował  regulamin przyznawania stypendiów
        • SU zaakceptował regulamin przyznawania stypendiów

• 11.11.2021 09:27
        • 18 października br. odbyło się spotkanie z Panią Dyrektor Justyną Kacała, na którym Samorząd Uczniowski zapoznał się z regulaminem przyznawania stypendium na rok szkolny 2021/2022. Stypendium mogą uzyskać uczniowie z najwyższą średnią ocen na danym poziomie klasowym oraz minimum dobrą oceną z zachowania. Stypendia będą przyznawane na poziomie klasowym, aczkolwiek jeśli na jednym poziomie będzie więcej uczniów z tą samą najwyższą średnią, to każdemu z nich zostanie przyznane stypendium.
        • Co ważne uczeń, który brał udział i osiągnął wysokie miejsce w olimpiadach, konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty na szczeblu co najmniej powiatu oraz uzyskał co najmniej dobrą ocenę z zachowania i osiągnął średnią ocen na poziomie 5,00 lub wyższą, też ma szansę by otrzymać stypendium.

Wysokie osiągnięcia sportowe jak również dobra lub wyższa ocena z zachowania mogą być podstawą do przyznania stypendium za osiągnięcia sportowe.

Średnią ocen, która uprawnia do otrzymania stypendium za wyniki w nauce ustala komisja stypendialna szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego.

Po przedstawieniu regulaminu odbyło się głosowanie. Nikt nie wyraził sprzeciwu ani nie powstrzymał się od głosu.

Regulamin został przyjęty jednogłośnie przez SU.

Maja Góralska

klasa 8d