• ROK SZKOLNY 2021/2022

•   Akcja ŻONKILE
        •  Akcja ŻONKILE

• 07.05.2022 21:55
        • 79 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – z p. Hanną Pilacką   ze szkolnej biblioteki upamiętni 19 kwietnia b.r. Samorząd Uczniowski wraz największego zbrojnego zrywu Żydów    podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
        • W rocznicę tego wydarzenia, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W naszej szkole akcja polegała na wykonaniu papierowego żonkila, by móc założyć go 19 kwietnia manifestując siłę wspólnoty oraz pamięci o przeszłości. A właśnie żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

Grażyna Klonecka-Barrett