• WARSZTATY   PRZYRODNICZE
          • WARSZTATY PRZYRODNICZE

• 16.10.2023 21:16
          • 13 października br. chętni uczniowie z  naszej szkoły z  klas IV-VII z opiekunami wybrali się do Gdańska do ZOO na warsztaty przyrodnicze, których celem było zapoznanie z trybem życia, cechami wyglądu i zachowania gadów. Uatrakcyjnieniem lekcji była możliwość dotknięcia żywego węża - lancetogłowa mlecznego.
          • Ponadto użyte zostały preparaty (skorupa żółwia, wylinki węży itp.) Zajęcia w sali edukacyjnej prowadzone były pt. Co ssak o gadzie wiedzieć powinien? Dowiedzieliśmy się, że świat gadów bywa naprawdę zaskakujący! Odpowiedzieliśmy  sobie m.in. na pytania: „Co łączy gady z dinozaurami?” i „na czym polega zmiennocieplność?”. Poruszany był  także temat nielegalnych pamiątek wykonanych z zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Drugie zajęcia odbywały się w terenie – młodsi uczniowie zwiedzili ZOO w ramach zadań z projektu KLASA w TERENIE. Spacerując ścieżkami gdańskiego  ZOO udało nam się zobaczyć słonie, pingwiny, kozice, żyrafy, papugi, aligatory, surykatki itp.

Starsi uczniowie odbyli wycieczkę do szympansów. Dowiedzieli  się więcej o naszych krewnych tych najbliższych oraz tych dalszych, ich diecie, złożonych zachowaniach społecznych oraz problemach z jakimi mierzą się te gatunki w środowisku naturalnym.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wiele radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełni nowych wrażeń,  trochę zmęczeni ale w dobrych humorach, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy p.Katarzynie Wons za pomoc w opiece nad uczniami. smiley

K.Kurowska/I.Lassota