• Wycieczka do Pelplina

• 23.04.2024 20:52
          • W piątek 19.04.2024r. uczniowie klas III i IV wyjechały o godz. 8.15 do Pelplina w celu zwiedzania interesujących miejsc kultury. Po wyjściu z autokaru naszą uwagę przykuła XIV-wieczna katedra.
          • Pod kierunkiem pani przewodnik mogliśmy zwiedzić katedrę i podziwiać rzeźby, obrazy przedstawiające sceny religijne i inne historyczne ciekawostki. Następnie udaliśmy się do cukierni ” Meler” gdzie rozkoszowaliśmy się lodami i innymi smakołykami przygotowanymi przez samego szefa kawiarenki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego do którego doszliśmy przez ogrody biskupie także uczniowie dowiedzieli się, gdzie mieszka biskup. Odwiedziliśmy również Wydawnictwo „Bernardinum” na terenie którego znajduje się drukarnia. Tam uczniowie zgłębiali tajniki zadrukowanych tekstów. Szef drukarni opowiedział im jak powstała ich książeczka do nabożeństwa. Na koniec naszej wyprawy uczniowie weszli na górkę papieską gdzie podziwiały krzyż-pamiątkę z pobytu Jana Pawła II w Pelplinie w 1999r. O godz. 13.40 wróciliśmy do szkoły.

Dziękuję moim koleżankom za organizację wycieczki i wspólny wyjazd – p. Karolinie Osowskiej za opiekę nad uczniami, a pani Julii Knasiak za opiekę, prowadzenie śpiewu i opowiadanie o ciekawych miejscach, które po drodze mijaliśmy. (np. o kościele w Bobowie)

Joanna Kleina