• SĄD NA BAKTERIAMI

• 12.01.2024 17:44
          • Dnia 11 stycznia 2024r. na lekcji biologii w klasie 5a odbyło się posiedzenie sądu dotyczące oskarżenia w sprawie bakterii.
          • Sala lekcyjna przekształciła się w  salę sądową. Jedna z ławek została przekształcona w "ławę oskarżonych", do której zasiadły bakterie-Nikola i Anita. Podczas przesłuchania sędzia - Aleksander wysłuchał świadków: gospodynię domową - Roksanę, ogrodniczkę - Julię, ucznia – Artura, lekarkę – Weronikę, farmaceutę – Filipa, pracownika laboratorium- Lena, nauczycielkę biologii - Weronikę.  A następnie swoje mowy wygłaszali obrońcy – Antoni, Szymon, Cezary i oskarżyciele – Roksana, Zuzia, Oskara. Padło wiele argumentów za i przeciw ich roli i znaczeniu. Stwierdzono, że jedne bakterie są ,,złe” a inne ,,dobre”. Mimo wielu negatywów, a zwłaszcza chorób, które wywołują bakterie, sąd orzekł, że przewagę ma ,,jasna strona bakterii” i uznał je za pożyteczne i potrzebne.

Zabawa w sąd nad bakteriami - dała uczniom możliwość zaprezentowania aktorskich talentów i improwizacji. A ponadto z pewnością lepiej pozwoliła przyswoić ten materiał nauczania.

BRAWO !!!

Nauczycielka biologii - Iwona Lassota