MATEMATYCZNE PODSUMOWANIA – CZĘŚĆ I.
- 17.11.2022 10:13
- Nie ma wątpliwości, że matematyka jest potrzebna w naszym codziennym życiu.
Dla jednych jest to tylko uczenie się na pamięć liczb, równań i reguł, dla innych najłatwiejszy przedmiot, na którym nie trzeba „zakuwać”, wystarczy tylko zrozumieć zagadnienie. Nikt nie zaprzeczy, że matematyka stanowi fundament logicznego myślenia, jednak dla wielu uczniów jest przedmiotem trudnym. Badania pokazują, że o tym, czy uczniowie mają dobre wyniki z tego przedmiotu, decydują wiara we własne siły oraz codzienny trening. To on czyni mistrza, także w zakresie zadań z matematyki. W bieżącym roku szkolnym chcemy pokazać, że królowa nauk ma różne oblicza. Pierwszą inicjatywą nauczycieli matematyki były szkole obchody Dnia Kropki. Dla niektórych jest to najpiękniejsze szkolne święto, święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Tego dnia w szkole było bardzo wesoło i kolorowo. Dzień Kropki rozpoczął się apelem, podczas którego okazało się, że uczniowie wzorowo wykonali swoje zadanie domowe. Prawie wszyscy posiadali „kropkowe emblematy”, a klasy, w których było 100% kropkowiczów otrzymały „Talon niepytkę”. Po apelu przedstawiciele trójek klasowych ozdobiły plac przed budynkiem szkoły na ulicy Lorenza, a w klasach na lekcjach matematyki, uczniowie dekorowali swoje gazetki wykonując przepiękne dżdżownice, złożone z kół talentów i to nie tylko matematycznych. Okazało się, że niektórzy po raz pierwszy odkryli, że mają jakiś talent.
Ogłoszony został także konkurs plastyczno – matematyczny „Zacznij od kropki”, a na holu pojawiła się gazetka ze skrzydłami talentów. Chętne osoby mogły zrobić sobie przy nich zdjęcie.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w październiku. Na konkurs wpłynęło 17 prac. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Kaszuba, Marta Pielak i Brygida Piesik przyznała następujące miejsca:
- w kategorii klas IV – V kolejne miejsca zajęli:
- w kategorii klas VI – VIII
Bardzo cieszymy się, że w obchody Dnia Kropki włączyły się także nauczyciele innych przedmiotów oraz niektóre klasy z poziomu I -III. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.
Z ostatniej chwili!
Drodzy Uczniowie:
Książkę Petera H. Reynoldsa „Kropka”, która zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie, można już wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece😊
Pamiętajcie, że klasowe talony można wykorzystać do końca grudnia bieżącego roku.
Brygida Piesik
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły