• KLASA 4 B UKŁADAŁA KSIAŻKĘ KUCHRSKĄ
          • 08.04.2024
          • KLASA 4 B UKŁADAŁA KSIAŻKĘ KUCHRSKĄ

• Na ostatniej lekcji języka polskiego w klasie 4 B uczniowie pracowali w grupach nad redagowaniem strony z książki kucharskiej a temat lekcji brzmiał: Jak napisać przepis?
          • W rozmowie wstępnej okazało się, że wiele uczennic i wielu uczniów lubi ,,upichcić” sobie wieczorem coś smakowitego. Często są to gofry i inne desery, ale także sałatki i ciasta! Tym razem zamiast praktyki była teoria. Sześć  grup miało za zadanie napisać według instrukcji z podręcznika przepis na dowolną potrawę. Wszystkie grupy pracowały przez pół godziny a potem przedstawiały wyniki swoich przemyśleń. Ktoś nawet rzucił ciekawy pomysł, aby stworzyć taką szkolną, uczniowską książkę kucharską. Kto wie może byłyby tam same smakołyki. Wszyscy otrzymali nagrody za swoją pracę.

Oto kilka zdjęć z naszej lekcji.

Tekst- Krzysztof Lassota