• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ DLA KLAS 1-3

• 08.04.2024 18:59
      • 27 marca został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do zmagań konkursowych i spróbowały swoich sił w recytacji utworów literackich. Z każdej klasy został wytypowany finalista, który przygotował jeden utwór poetycki.
      • Taki konkurs to nie tylko opanowanie pamięciowe tekstu, ale cały proces, który uruchamia się z chwilą, gdy dziecko sięga po książkę. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu prozy i poezji dziecięcej nie tylko na zajęciach lekcyjnych, była to również doskonała okazja, by zajrzeć do biblioteki szkolnej i poznać wiersze, które nie są zbyt znane i popularne. Głównymi celami konkursu była popularyzacja polskiej literatury pięknej, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.

Tegoroczni przedstawiciele poszczególnych klas to:

1. Mikołaj Czaplewski z klasy 1a

2. Paula Redzimska z klasy 1b

3. Jan Czecholiński z klasy 1c

4. Antonina Kropidłowska 2a

5. Inga Lechowicz 2b

6. Maria Dębek 2c

7. Natalia Bogucka 3a

8. Dominika Maszka 3b

9. Maja Chabowska 3c

Komisja konkursowa w składzie: p. Justyna Sobolewska, p. Elwira Schulz, p. Bożena Bławat pod przewodnictwem p. wicedyrektor Joanny Czapiewskiej przesłuchała finalistów i wyłoniła laureatów:

I miejsce – Jan Czecholiński z klasy 1c

II miejsce – Natalia Bogucka 3a

III miejsce – Maja Chabowska 3c

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, zaś zwycięzcy (dwa pierwsze miejsca) będą  reprezentować naszą szkołę w ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH w GOK, w Lubichowie - 23 kwietnia 2024 r.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do spotkań z poezją nie tylko podczas zmagań konkursowych.

Renata Jodko