• Lekki tornister

• Szanowni Rodzice!

Zwracamy się z gorącą prośbą o współpracę ze szkołą w ramach kontroli zawartości plecaków dzieci.

W każdej sali lekcyjnej jest wyznaczone miejsce do pozostawienia podręczników i zeszytów ćwiczeń oraz innych materiałów edukacyjnych.

Jak Państwo wiecie zdrowie i bezpieczeństwo w naszej szkole to jeden z najważniejszych priorytetów, dlatego wspólnie musimy zatroszczyć się, aby plecaki były nieprzeciążone. Uczniowie z natury wkładają do plecaków zbyteczne rzeczy, czyli dwa dodatkowe piórniki, zeszyty do zajęć na cały tydzień, dwa chlebaki, itp.

Każdego dnia troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo ucznia i dlatego wspólnie musimy podjąć wszelkie działania, w celu wyrobienia nawyków prozdrowotnych, w celu wykluczenia przeciążonych tornistrów, które w negatywny sposób rzutują na wady postawy uczniów.

W tym też celu rozpoczniemy w naszej szkole przedsięwzięcie ważenia plecaków.

Zapraszamy do współpracy i dziękujemy za wyrozumiałość.

Dyrekcja i Nauczyciele

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ (plik pdf)