• WYNIKI VI DIAGNOZY PRÓBNEJ ÓSMOKLASISTÓW

• 20.04.2022 22:39
      • 5 kwietnia br. uczniowie klas ósmych pisali kolejną próbną diagnozę z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego, sprawdzającą wiadomości i umiejętności z języków nowożytnych przed planowanym egzaminem zewnętrznym  w maju 2022  r.
      • W diagnozie wykorzystano dla języka angielskiego arkusz przygotowany przez wydawnictwo Macmillan, a w przypadku języka niemieckiego arkusz przygotowany przez CKE.

Wyniki ogólne:

1. język angielski

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

VIII c

VIII d

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa Wiktoria Ryngwelska, Kamil Wendlikowski Oliwia Szczygielska, Dominika Lipinska, Martyna Buniek,

VIIIb – Jan Węsak, Wojciech Molenda, Julia Olszewska, Agata Wysmułek, Aleksandra Sobolewska,

VIIIc – Marcel Jodko, Nikodem Rezmer, Michał Gaweł, Kamil Sroka,

VIIId Maja Góralska, Maja Drost, Zuzanna Nowaczyk, Patrycja Budnik.

• Rekomendacje:

•   Wypowiedź pisemna: ponieważ stanowiła ona największą trudność podczas egzaminu próbnego należałoby zwiększyć ilość ćwiczeń tworzenia krótkich wypowiedzi pisemnych takich jak e-mail, notatka, zaproszenie itp. Warto również skupić się na ćwiczeniu tematycznie zorganizowanego słownictwa, z uwzględnieniem zarówno bogactwa językowego, jak i poprawności.

•   Znajomość środków językowych: należy skupić się na ćwiczeniu poprawnego użycia struktur leksykalno-gramatycznych oraz poświęcić uwagę prostym, podstawowym elementom języka jak również poszerzać ich znajomość oraz utrwalać już poznane wyrażenia i zwroty.

•   Rozumienie tekstów pisanych: nadal ćwiczyć rozumienie tekstów pisanych – pytania ogólne i szczegółowe.

•   Rozumienie ze słuchu: koncentrować się na umiejętnościach związanych z zadaniami otwartymi, w których uczniowie samodzielnie formułują odpowiedzi w języku angielskim. Zaleca się również dokładniejszą analizę zadań oraz czytanych lub słuchanych tekstów. Doskonalić słuchanie przez częste odsłuchiwanie kilkuminutowych audycji na różne tematy, słuchanie utworów muzycznych wraz z tekstem do uzupełnienia , oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej.

•   Należy stosować więcej zadań mających na celu rozpoznawanie i poprawne stosowanie struktur leksykalno- gramatycznych.

•   Należy utrwalać i rozwijać zadania związane z właściwym reagowaniem językowym w określonych kontekstach sytuacyjnych, w celu uzyskania, udzielania, przekazania lub odmowy udzielenia informacji, rozpoczęcie, podtrzymanie i zakończenie rozmowy.

1. język niemiecki

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

VIII c

VIII d

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa Alan Badam,

• Rekomendacje:

•   ćwiczyć tworzenie krótkich wypowiedzi pisemnych (e-mail, list prywatny, wpis na blogu),

•   zwracać uwagę na poprawność gramatyczną, szczególnie na pisownię rzeczowników wielką literą.

•   powtórzyć deklinację zaimka osobowego.