• Diagnozy 2021/2022

• WYNIKI V DIAGNOZY PRÓBNEJ ÓSMOKLASISTÓW

• 05.04.2022 20:30
        • 21 marca br. uczniowie klas ósmych pisali kolejną próbną diagnozę z matematyki, sprawdzającą wiadomości i umiejętności  matematyczne przed planowanym egzaminem zewnętrznym  w maju 2022  r.
        • Wyniki ogólne:

• matematyka

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

VIII c

VIII d

37,7

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIa Cezary Dziedziński, Zofia Stemplewska, Dominika Lipinska,

VIIIb – Adam Ostrowski, Wojciech Molenda, Jan Węsak,

VIIIc – Zofia Jagodzińska, Mateusz Górski,

VIIId Sandra Michna.

• Rekomendacje:

1) Należy rozwijać umiejętności rozwiązywania zamkniętych oraz otwartych zadań testowych.

2) Warto nadal zintensyfikować ćwiczenia umiejętności stosowania zdobywanej
          na lekcjach wiedzy matematycznej do rozwiazywania problemów matematycznych.

3) Ćwiczyć umiejętności odczytywania informacji przedstawionych w formie rysunków oraz dostrzeganie na ich podstawie różnych zależności.

4) Uświadamiać uczniom jak ważna jest umiejętność wykonywania prostych obliczeń w pamięci lub pisemnie – poprawa sprawności rachunkowej uczniów, w tym szacowania wyników działań i zmiany jednostek.

5) Ćwiczyć umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych oraz zwracać uwagę na konieczność dokonywania szczegółowej analizy zadania.

6) Zintensyfikować działania szacowania wartości różnych wyrażeń arytmetycznych, a w szczególności takich, które zawierają potęgi i pierwiastki (przybliżanie ich wartości liczbami całkowitymi).

7) Rozwiązywać zadania łączące wiedzę z różnych działów matematyki, w celu jednoczesnego utrwalenia poznanych już wcześniej zagadnień oraz kształcenia nowych umiejętności.

8) Należy zachęcać uczniów do podejmowania próby rozwiązania zadań otwartych i uświadamiać, że strategia rezygnacji z udzielenia odpowiedzi nie jest słuszna.
          Na egzaminie ósmoklasisty nie przyznaje się punktów ujemnych za udzielenie niewłaściwej odpowiedzi.