• Diagnozy 2021/2022

• WYNIKI VIII DIAGNOZY PRÓBNEJ ÓSMOKLASISTÓW

• 24.05.2022 13:42
        • 10 maja br. uczniowie klas ósmych pisali kolejną próbną diagnozę z matematyki, sprawdzającą wiadomości i umiejętności przed planowanym egzaminem zewnętrznym.

W diagnozie wykorzystano arkusz treningowy ze strony www.krolowamatma.pl .

• Wyniki ogólne:

klasa

śr. pkt.

% wyk. zadań

VIII a

VIII b

VIII c

VIII d

• Uczniowie z najwyższymi wynikami w klasie:

VIIIaZofia Stemplewska, Oliwia Szczygielska, Cezary Dziedziński, Dominika Lipinska, Kamil Wendlikowski,

VIIIb – Adam Ostrowski, Agata Mazur, Wojciech Molenda, Jan Węsak, Julia Olszewska,

VIIIc – Zofia Jagodzińska, Marcel Jodko.

• Rekomendacje:

1) Należy rozwijać umiejętności rozwiązywania zamkniętych oraz otwartych zadań testowych.

2) Na lekcjach matematyki należy zwrócić szczególną uwagę na zadania osadzone w kontekście praktycznym.

3) Ćwiczyć rozwiązywanie zadań wieloetapowych, wymagających umiejętności stosowania strategii oraz łączących wiedzę z różnych działów matematyki.

4) Pracować nad poprawą sprawności rachunkowej uczniów.

5) Ćwiczyć rozwiązywanie zadań wymagających dobrania modelu matematycznego do prostej sytuacji.

6) Poświęcić więcej uwagi na analizę treści zadań i poleceń.

7) Wykorzystywać większą liczbę zadań na uzasadnianie i argumentację, kształcić język wypowiedzi, utrwalać dobre nawyki myślowe, zachęcać do aktywności w rozwiązywaniu problemów.