• Przygotowania do nadania imienia szkole

• Sprawozdanie z przebiegu konkursu na logo Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie

• Zadaniem konkursu było zaprojektowanie nowego znaku graficznego (logo) Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, w związku planowanym na wrzesień, nadaniem szkole imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Czas trwania konkursu: marzec – maj 2019

Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu: p. Sylwia Szydłowska i p. Brygida Piesik

Osoby współpracujące: p. Joanna Gołąbek, p. Mirosława Kwaśniewska, p. Dariusz Ambroziak.

W konkursie wzięło udział 18 uczestników. W kategorii klas IV-VI  - 10 osób, w kategorii kl. VII – VIII i III gimnazjum – 5 osób oraz 3 osoby powyżej 16 roku życia.

Odbyły się trzy niezależne głosowania. Głos mogli oddać nauczyciele, rodzice  oraz Samorząd Uczniowski PSP w Lubichowie. Faworytem nauczycieli okazała się praca Julii Szydłowskiej, rodziców – praca Zofii Piesik, a uczniów Julii Murawskiej.

Ostateczną decyzję podjęła komisja konkursowa, która postanowiła nie przyznawać pierwszego miejsca, a wyróżnić prace:

Julii Murawskiej  z kl. VI PSP w Zelgoszczy,

Julii Szydłowskiej z kl. VI PSP w Lubichowie,

Zofii Piesik - absolwentki PSP w Lubichowie,

Karoliny Dubielli - absolwentki PSP w Lubichowie.

Z wyróżnionych prac zostały wybrane niektóre elementy, które posłużyły do zaprojektowania logo oraz sztandaru PSP w Lubichowie. Ostateczną wersję logo opracował absolwent PSP w Lubichowie Paweł Piesik, przy współudziale nauczycielek p. Mirosławy Kwaśniewskiej i p. Brygidy Piesik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za wykonanie prac i gratulują ciekawych pomysłów.

Opracowanie: Brygida Piesik

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „ŻYCIE PEŁNE DOBRA KS. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO”

• Od 5 kwietnia do 22 maja 2019 r. trwał konkurs plastyczny, którego tematyka nawiązywać miała do zbliżającej się uroczystości nadania imienia naszej szkole. Adresatami tegoż konkursu byli uczniowie klas  I – VIII. Opiekę nad jego przebiegiem sprawowały: Joanna Gołąbek – nauczyciel plastyki oraz Hanna Pilacka – bibliotekarka. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o osobie, życiu i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego, kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia, zachęcenie młodego pokolenia do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego, a także podkreślenie znaczącej roli krzewienia polskości i wartości chrześcijańskich na przykładzie jego autorytetu.

Do konkursu przystąpiło 83 uczniów. Prace oceniano w trzech kategoriach: klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Ocenie prac podlegały także: zawartość merytoryczna, zgodność treści z tematem konkursu, pomysłowość i oryginalność przedstawienia tematu, forma estetyczna,  wykorzystanie różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Augustjańska, Jolanta Michna, Aleksandra Kuśnierz, Maria Łojewska, Joanna Kleina oraz Małgorzata Zaborowska wyłoniła zwycięzców. Prace wszystkich uczestników wyeksponowano na szkolnym holu, w tzw. galerii prac uczniowskich. 31 maja br. podczas apelu szkolnego dokonano podsumowania. Uczestnikom wręczono dyplomy z podziękowaniami, laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Laureaci konkursu:

Kategoria klas I – III (24 uczestników)

1. miejsce - Zofia Demska, kl. I c

2. miejsce - Lena Matula, kl. I b

3. miejsce - Józef Ossowski, kl. I b

Kategoria klas IV – VI (40 uczestników)

1. miejsce - Hubert Górecki, kl. V c

2. miejsce - Mateusz Filarski, kl. IV a

3. miejsce - Szymon Szyca, kl. IV b

Kategoria klas VII – VIII: (19 uczestników)

1. miejsce - Maciej Mokwa, kl. VII c

2. miejsce - Piotr Pilacki, kl. VII b