• NOWY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ

• 05.10.2023 20:01
        • Jak zawsze na początku roku szkolnego rozpoczęła działalność świetlica socjoterapeutyczna dla grupy chłopców z klas IV – VIII . Zajęcia te niezmiennie cieszą się dużo popularnością wśród uczniów. W tym roku zgłosiło się aż dwudziestu jeden chłopców z klas czwartych, szóstych, siódmych i ósmych. Zajęcia odbywają się  we wtorki i czwartki  w ciągu trzech godzin  lekcyjnych.
        • Na początku września cała nasza grupa spotkała się na zajęciach organizacyjnych, na których opiekunowie – Seweryn Murawski i Krzysztof Lassota przedstawili cele i założenia działalności świetlicy , zasady jej funkcjonowania, zasady bezpieczeństwa i higieny na zajęciach. Chłopcy zgłaszali swoje propozycje a nauczyciele przedstawili swoje plany i  w taki sposób ułożono plan na całe pierwsze półrocze. We wrześniu oprócz spisaniu kontraktu z chłopcami i rozmów związanych z nowym rokiem szkolnym, uczniowskimi problemami , rysunkiem psychologicznym rodziny korzystaliśmy z pięknej, słonecznej i ciepłej pogody, aby nasi uczniowie swoją energię i zasady fair play  wykorzystali w rywalizacji sportowej na boisku. Mecze były pełne emocji, ale wszyscy stosowali  zasadę ,,respekt- szacunek” dla rywala. W planach mamy wyjście na wspólny  poczęstunek, ankiety, rozmowy, gry dramowe i opiekę nad samotnymi grobami przed Wszystkimi Świętymi.

Przedstawimy kilka zdjęć z naszych spotkań.

Krzysztof Lassota