• Świetlica socjoterapeutyczna

• Celem zajęć świetlicy socjoterapeutycznej jest wspieranie rozwoju psychospołecznego, intelektualnego młodych ludzi poprzez różne formy oddziaływań. Systematyczne działania wspomagające prawidłowe kształtowanie osobowości, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz oferowanie alternatywnych metod rozwiązywania codziennych problemów pozwala na osiąganie “małych sukcesów” poprzez młodych ludzi.

Bloki tematyczne zawarte w treściach programowych:

·formowanie grupy rówieśniczej

·ja i inni - funkcjonowanie w grupie

·prezentacja własnej osoby

·ogólnie przyjęte normy postępowania

·rozwiązywanie problemów

·rozładowywanie napięcia emocjonalnego

·eliminowanie niewłaściwych zachowań

·promocja zdrowego stylu życia

·wspólne przeżywanie świąt i uroczystości

·wyjazdy, wycieczki plenerowe

·angażowanie uczniów w pracę na rzecz szkoły, środowiska rodzinnego.

Zajęcia socjoterapeutyczne prowadzą:

Bożena Bławat,

Justyna Kacała,

Sebastian Jach.

Podstawowym celem zajęć socjoterapeutycznych jest odreagowanie emocjonalne oraz nabywanie nowych umiejętności w toku zajęć grupowych. Głównym zadaniem podczas spotkań jest stworzenie każdemu uczestnikowi przyjaznej i bezpiecznej atmosfery. Podczas zajęć uczniowie uczą się rozumieć własne potrzeby, aktywizować się, koncentrować, odprężać, wypoczywać, redukować napięcie emocjonalne.

W trakcie zajęć uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami i dokonują własnej samooceny.