• Wycieczki 2022/2023

• 24.06.2023 08:33
          • Czerwiec to czas wycieczek, które integrują grupę, dają moc wrażeń i poszerzają horyzonty. W tym roku szkolnym 21 czerwca grupa klas III b i II b wraz z uczniami klasy  III a i I b wybrała się na wycieczkę do Torunia.
          • Uczniowie mieli okazję zwiedzać i podziwiać miasto z charyzmatyczną panią przewodnik, która przekazała najciekawsze historie Torunia. Następnie grupa zawitała do Planetarium, by obejrzeć seans "Światła północy", który wspaniale opowiadał o tym jak powstaje zorza polarna. Z Toruniem kojarzą się pierniki więc na koniec uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznego wypieku piernika. Chętni uczniowie  dodatkowo odbyli warsztaty zdobienia pierników. W międzyczasie zwiedzania cała grupa zawitała do MC Donalda na szybki posiłek. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, ponieważ pod okiem opiekunów sami składali zamówienia, opłacali je i odbierali (to była ciekawa lekcja samodzielności). Oczywiście nie zabrakło również czasu wolnego na zakup pamiątek. To był bardzo udany wyjazd!

Elwira Schulz