• Wycieczki 2021/2022

• WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO GDAŃSKA

• 10.10.2021 18:40
          • Uczniowie klas 3a i 3c 7 października br. wzięli udział w całodziennej wycieczce do Gdańska. Odwiedzili Rodzinne Centrum Zabaw dla Dzieci - Loopy`s World, Muzeum II Wojny Światowej i odbyli spacer nad gdańską rzeką Motławą. Celem wycieczki było, przede wszystkim, kształtowanie świadomości historycznej poprzez krzewienie wiedzy na temat II wojny światowej i kultywowanie pamięci o jej ofiarach.
          • Uczniowie zwiedzili wystawę dla dzieci „Podróż w czasie”, dzięki której dowiedzieli się jak toczyły się losy polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt dał możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. We wnętrzach zainscenizowane zostały warunki życia polskiej, inteligenckiej rodziny w trzech różnych okresach: 3 września 1939 r. – kilka dni po wybuchu II wojny światowej, 8 marca 1943 r. – w czasie okupacji niemieckiej oraz 8 maja 1945 r. w dniu kapitulacji Niemiec. Wystawa wywarła na uczniach duże wrażenie, zrozumieli co czuli ludzie żyjący w tamtym trudnym okresie, czego doświadczali i z czym musieli się mierzyć. Pozwoliło to dzieciom zrozumieć też sytuację, w której znalazła się  główna bohaterka omawianej właśnie lektury –„Asiunia” J. Papuzińskiej.

W Centrum Zabaw – Loopy`s World dzieci otrzymały sporą dawkę ruchu i powodów do śmiechu. Zdobywały nowe umiejętności i podjęły niejedno wyzwanie, pokonując własne ograniczenia i wspaniale się przy tym bawiąc. Był to prawdziwy trening umiejętności społecznych i wiary we własne możliwości. Wycieczka zakończyła się spacerem nad Motławą, podziwianiem cumujących statków i przejściem zwodzoną „Kładką”- mostem dla pieszych. Uczniowie wracali zmęczeni, ale radośni i szczęśliwi, co dla organizatorek wyjazdu było głównym założeniem tego przedsięwzięcia.

Renata Jodko
            Magdalena Bogucka