• Wycieczki 2021/2022

• WYCIECZKA KLAS VI do GDYNI

• 13.06.2022 15:59
          • Dnia 09.06.2022 r. odbyła się wycieczka klas 6 do Gdyni. Odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, które jest położone  na przedłużeniu Skweru Kościuszki, przy którym cumuje Dar Młodzieży czy ORP Błyskawica.
          • Zanim na własne oczy zobaczyliśmy rafę koralową, z której ten obiekt słynie, na wstępnie obejrzeliśmy kilka gablot teoretycznych. Znajdują się tu głównie wypchane i sztuczne zwierzęta, mające obrazować różnego rodzaju zmiany, jakie nastąpiły w morskim ekosystemie. Wszystko jest oczywiście skrupulatnie podpisane, aby ułatwić klasyfikację. W następnym pomieszczeniu oglądaliśmy już akwaria. Podzielono je na trzy tematyczne segmenty – rafę koralową, Amazonię i wodne zwierzęta z całego świata. Wystawa ta rozciąga się na kilka pięter, dzięki czemu mieliśmy sporo oglądania.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Motoryzacji. Na brukowanej uliczce pod dachem wystawowej hali w Chyloni, zgromadzono eksponaty, ukazujące dzieje świata przez pryzmat najważniejszych maszyn w historii automobilizmu. Krótko mówiąc – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to opowieść o stuleciu historii człowieka pisana kołem, oktanami i końmi mechanicznymi. U chłopców szczególnie zainteresowanie wzbudziły zabytkowe  pojazdy.

Kolejny nasz cel to  Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania. Wystawa, w której udział wzięli uczniowie podzielona była na cztery strefy tematyczneHydroświat – możliwość poznania tajemnic wodnego świata – budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry, dzieci miały możliwość  nieźle się pochlapać. Drzewo życia – to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie nasi mali zwiedzający mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Miały możliwość też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon. Niewidoczne siły to kolejna wystawa, a w niej zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych, z którymi uczniowie sobie świetnie poradzili. W sekcji akcja – człowiek czekała na uczniów wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzały do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadziły też wirtualną operację, a dzięki nowoczesnej technologii, przekonały się jak będą wyglądać w wieku 80 lat!

Wszyscy uczniowie  wrócili  pełni wrażeń po spotkaniu z Gdynią.

Wychowawcy klas 6a/6b