UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Sprawozdanie z przebiegu konkursu na logo Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie
Zadaniem konkursu było zaprojektowanie nowego znaku graficznego (logo) Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, w związku planowanym na wrzesień, nadaniem szkole imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Czas trwania konkursu: marzec –maj 2019
Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu: p. Sylwia Szydłowska i p. Brygida Piesik
Osoby współpracujące: p. Joanna Gołąbek, p. Mirosława Kwaśniewska, p. Dariusz Ambroziak.
W konkursie wzięło udział 18 uczestników. W kategorii klas IV-VI - 10 osób, w kategorii kl. VII – VIII i III gimnazjum – 5 osób oraz 3 osoby powyżej 16 roku życia.
Odbyły się trzy niezależne głosowania. Głos mogli oddać nauczyciele, rodzice oraz Samorząd Uczniowski PSP w Lubichowie. Faworytem nauczycieli okazała się praca Julii Szydłowskiej, rodziców – praca Zofii Piesik, a uczniów Julii Murawskiej.
Ostateczną decyzję podjęła komisja konkursowa, która postanowiła nie przyznawać pierwszego miejsca, a wyróżnić prace:
Julii Murawskiej z kl. VI PSP w Zelgoszczy,
Julii Szydłowskiej z kl. VI PSP w Lubichowie,
Zofii Piesik - absolwentki PSP w Lubichowie,
Karoliny Dubielli - absolwentki PSP w Lubichowie.
Z wyróżnionych prac zostały wybrane niektóre elementy, które posłużyły do zaprojektowania logo oraz sztandaru PSP w Lubichowie. Ostateczną wersję logo opracował absolwent PSP w Lubichowie Paweł Piesik, przy współudziale nauczycielek p. Mirosławy Kwaśniewskiej i p. Brygidy Piesik.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za wykonanie prac i gratulują ciekawych pomysłów.
Opracowanie: Brygida Piesik
ŚWIETLICA SZKOLNA W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Głównymi zadaniami świetlicy realizowanymi w ciągu całego roku szkolnego było:
- właściwa organizacja czasu przed i po lekcjach, czyli w czasie wolnym zajęć dydaktycznych,
- rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie zdolności uczniów,
- wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej,
- udzielanie pomocy uczniom mającym trudności w nauce,
- organizacja właściwego wypoczynku i kulturalnej rozrywki,
- współpraca i współdziałanie z domem, środowiskiem lokalnym,
- opieka nad dożywianiem.
Świetlica przygotowywała dzieci do wartościowego spędzania czasu wolnego, wyrobienia nawyku kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy, właściwej zdrowej rywalizacji oraz bezpiecznego przebywania z rówieśnikami. Bogatym źródłem tematów i problemów, które były jak najszerzej wykorzystywane przez nauczycieli, było bieżące życie, a metodą realizacji procesu wychowawczego głównie praca w zespole. Różne sytuacje wychowawcze, tworzone celowo, dawały określone możliwości rozwijania różnych form własnej aktywności dzieci. Wszystkie te czynności uaktywniały dzieci, ucząc życia w zespole, kształtowania samodzielności myślenia i działania, umiejętności organizowania pracy oraz odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. Świetlica w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 funkcjonowała w godzinach od 7.00 do 16.00, wynikało to z jednozmianowej nauki uczniów w naszej szkole. W drugim półroczu świetlica objęła działalnością opiekuńczo-wychowawczą 247 uczniów z klas I-VIII. Ze świetlicy korzystały głównie dzieci dojeżdżające z miejscowości naszej gminy tj. 223 uczniów oraz 24 uczniów którzy przebywali w świetlicy na prośbę rodziców ze względu na czas ich pracy. Do świetlicy uczęszczali uczniowie:
- dojeżdżający, oczekujący na rozpoczęcie lekcji lub powrót do domu,
- zapisani do świetlicy ze względu na czas pracy rodziców,
- nie uczęszczający na lekcje religii,
- oczekujący na zajęcia dodatkowe,
- dzieci uczęszczające sporadycznie,
- uczniowie w czasie nieobecności nauczyciela; doraźnych zastępstw.
Zajęcia świetlicowe miały charakter zarówno indywidualny, jak i grupowy, odbywały się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć. Tematyka zajęć opracowana była w rozbiciu na poszczególne miesiące roku szkolnego uwzględniając porę roku, dni uroczyste i świąteczne. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą starała się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staraliśmy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. Dzieciom przebywającym w świetlicy proponowano uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć. Były to zajęcia:
- Zajęcia plastyczno-techniczne: rysowanie kredkami, ołówkiem, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki itp.
- Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, wykreślanki słowne, zabawy matematyczne.
- Zajęcia sportowe i rekreacyjno-ruchowe: gry zespołowe, zabawy ruchowe w grupie na świeżym powietrzu, spacery.
- Zajęcia stolikowe: gry planszowe, układanki, karty, puzzle, klocki.
- Zajęcia literackie: wspólne czytanie, opowiadanie treści, plastyczne przedstawianie utworów literackich.
- Zajęcia integrujące grupę.
- Realizowanie edukacji prozdrowotnej, proekologicznej, profilaktycznej.
- Zajęcia audiowizualne: oglądanie bajek, filmów i programów edukacyjnych.
- Wdrażanie do samodzielnej i systematycznej nauki, udzielanie pomocy uczniom z trudnościami w nauce.
29W drugim semestrze opiekę nad dziećmi w świetlicy sprawowało 10 nauczycieli pracujących w systemie zmianowym. W godzinach popołudniowych w dwóch salach świetlicy prowadzono zajęcia dydaktyczne z uczniami, dzieci mogły korzystać z pomocy dydaktycznych, gier planszowych, oglądać filmy i programy edukacyjne, bawić się oraz zjeść posiłek. Podejmowane przez wychowawców świetlicy działania ukierunkowane zostały na rozwój zainteresowań wychowanków i zaspokajanie potrzeb opiekuńczo-wychowawczych. W ramach działalności dydaktycznej świetlica umożliwiała uczniom odrabianie zadań domowych i pomoc uczniom słabszym w nauce. Wychowankowie świetlicy wykonywali kartki okolicznościowe, wykonywali dekoracje dostosowane do pory roku i świąt, jak również poznawali tradycje i obrzędy narodowe. Uczniowie rozwijali logiczne myślenie poprzez uczestnictwo w grach logiczno-strategicznych. Rozwijali logikę myślenia wykonując różne prace techniczne. Zajęcia czytelnicze były wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji czytelniczych, zdobywania wiedzy oraz przekazywania wartości i norm społecznych. Kreatywność uczniów dostrzec można było poprzez ekspozycję prac na gazetkach ściennych, dekoracjach, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom biorącym czynny udział w zajęciach plastyczno-technicznych. Dekoracje były na bieżąco zmieniane w zależności od pory roku i zbliżającego się święta. Zajęcia sportowe dawały uczniom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego po zajęciach szkolnych, rozbudzały zainteresowanie różnymi formami aktywności fizycznej, pozwalały odpocząć i zregenerować siły.
Uczniowie naszej szkoły korzystali z obiadów, herbaty, mleka i kefirów, jogurtów oraz owoców i warzyw.
Na dzień 7 czerwca 2019r. z obiadów korzystało 214 uczniów.
Liczba obiadów wydawanych codziennie w stołówce Gimnazjum Publicznego dla naszych uczniów kształtowała się następująco:
1. 103 obiady refundował GOPS w Lubichowie;
2. 5 obiadów opłacano przez Radę Rodziców PSP w Lubichowie;
3. 1O6 obiady, to posiłki płatne naszych uczniów.
Cena obiadu od września dla dzieci wynosiła 4 zł. na dzień. Uczniowie klas I – III, klasy V a, V b oraz klasy VIII korzystali w naszej świetlicy z herbaty. Pozostali uczniowie mieli zapewnioną herbatę w stołówce budynku PG. Łącznie ilość dzieci korzystających z herbaty w czerwcu bardzo spadła i wynosiła 84 uczniów. Cena herbaty od długiego czasu się nie zmieniła dla dziecka wynosiła 3 zł. na miesiąc. Dzieci z klas I-V w ciągu roku szkolnego miały możliwość korzystania z owoców i warzyw w ramach programu „Szkoła z witaminą”. W drugim semestrze korzystało z tego programu 333 uczniów. 326 uczniów klas I – V korzystało również z mleka, kefirów, jogurtów w ramach programu „Szklanka mleka”.
ZAJĘCIA DODATKOWE
W ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów naszej szkoły odbywały się zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej. Zajęcia te miały charakter ustrukturalizowanych spotkań grupowych, na które składały się odpowiednio dobrane gry, zabawy i ćwiczenia. Prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych polegało na organizowaniu takich sytuacji społecznych, które dostarczały dzieciom doświadczeń wokół których mogły przebudować obraz samego siebie, które pozwalały na odreagowanie napięć emocjonalnych i aktywne uczenie się nowych zachowań i umiejętności interpersonalnych. Uczono dzielenia się swoimi przeżyciami w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia oraz wyrażania uczuć, przeżywania emocji pozytywnych. Stwarzano sytuacje, w których dzieci mogły lepiej poznać siebie, odkryć i doceniać swoje zasoby – dobre cechy charakteru, umiejętności, zdolności, a następnie wykorzystywać je w różnorodnych sytuacjach życiowych. W czasie zajęć stwarzano także okazje do wypróbowania i wyćwiczenia nowych sposobów zachowania oraz nowych umiejętności, szczególnie interpersonalnych takich jak: radzenia sobie z emocjami, asertywności, rozwiązywania problemów i konfliktów, podejmowania decyzji, szukania wsparcia i pomocy. W ramach spotkań socjoterapeutycznych zorganizowano zajęcia komputerowe, które nie tylko dostarczały zabawy, ale również uczyły. Pozostałe spotkania odbywały się; w każdą środę dla dzieci z Lubichowa oraz uczniów dojeżdżających.
W czasie zajęć dzieci brały udział w pogadankach, zabawach integracyjnych, grach oraz miały możliwość skorzystania z posiłku.
Bożena Bławat
MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY
W maju uczniowie klas czwartych przystąpili do zaliczeń podsumowujących zdobywanie karty rowerowej. W pierwszym etapie czwartoklasiści zaliczali wiadomości teoretyczne - ogólne przepisy ruchu drogowego, skrzyżowania, znaki drogowe, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, budowę roweru.
Drugi etap to jazda na rowerze, która obejmowała:
- ruszanie i zatrzymanie
- slalom
- sygnalizowanie zamiaru skrętu
- "ósemkę"
- skręt w lewo z ulicy dwu - i jednokierunkowej
Uczniowie klas czwartych zdobyli już swoje pierwsze w życiu PRAWO JAZDY.GRATULUJĘ
Sebastian Jach
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2018/2019 19.06.2019 r. (środa)
815 – Msza Święta,
930 – uroczysty apel przed budynkiem szkoły (ul. Dworcowa 15), w razie niepogody Hala sportowa przy PG Lubichowo (wejście od strony szkoły podstawowej),
1030 – spotkania w klasach,
1130 – odwozy
dyżur przy odwozach pełni p. B. Bławat oraz nauczyciele bez wychowawstw.
Sprawozdanie z przebiegu działań w ramach programu „Szkoła z witaminą”, realizowanego w roku szkolnym 2018/2019.
W roku szkolnym 2018/ 2019, już kolejny raz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie, brała udział w programie „ Szkoła z witaminą”. Jest to program z ramienia Unii Europejskiej, który został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych uczniów, a szczególności niewystarczającego spożywania warzyw i owoców. Nowy unijny program kładzie większy niż dotychczas nacisk na działania edukacyjne, w tym na przybliżanie dzieciom tematyki związanej z rolnictwem. W ramach programu,, Szkoła z witaminą” uczniowie podjęli działania kształtujące zdrowe nawyki żywieniowe, wzbogacające ich wiedzę o pochodzeniu produktów rolnych oraz o przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności. W II semestrze działania kształtowały nawyki żywieniowe uczniów oraz podnosiły wiedzę o pochodzeniu produktów rolnych.
Wszyscy uczniowie z klas I –III (za zgodą rodziców) uczestniczyli w powyższej akcji. Otrzymywane porcje były nieodpłatne. Dzieciom włączonym do programu udostępniało się;
·świeże owoce ( jabłka, gruszki, truskawki, owoce egzotyczne, sałatki owocowe)
·świeże warzywa ( marchew, paprykę słodką, rzodkiewki)
·soki owocowe, warzywne, owocowo –warzywne, mleko i jogurty.
Dzięki programowi dieta naszych dzieci została wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Poszerzył się także stan ich wiedzy o zdrowym odżywianiu.Nauczyciele z klas I –III, prowadzili również zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania się. Do współpracy włączono także rodziców.
W ramach realizacji programu:
- We wszystkich klasach, odbywały się degustacje przyniesionych owoców i warzyw .
- Odbyły się prowadzone przez nauczycieli pogadanki na temat wpływu częstego spożywania warzyw i owoców na zdrowie człowieka. , które poruszały tematykę zdrowego odżywiania i konieczności spożywania śniadania. Uczniowie przynosili przetwory, smakowali je, rozmawiali o wpływie ruchu na zdrowie człowieka. Dowiadywali się, że jedzenia nie należy marnować, można podzielić się z kolegą lub koleżanką, która akurat nie zabrała II śniadania do szkoły.
- W klasach znajdowały się gazetki,, Witaminowe ABC w warzywach i owocach” informująca uczniów o zdrowym odżywianiu, roli witamin, znaczeniu piramidy żywieniowej.
- Zorganizowano Festyn Rodzinny, na którym wspólnie z rodzicami przygotowano owocowo- warzywny poczęstunek, nie zapominając także o istotnej roli aktywności fizycznej.
- Zorganizowano zajęcia edukacyjne o tematyce:
Klasy I a, I b, I c.
Temat: Dbam o zdrowie.
Temat: Śmietnik w mojej głowie. Sport to zdrowie.
Klasy II a, II b, II c.
Temat: Chipsy i czekolada to ciężka dla brzuch sprawa.
Temat: Zdrowo się odżywiam.
Klasy III a, III b.
Temat: Zakładamy ogródek.
Temat: Jemy warzywa i owoce.
- Uczniowie klas samodzielnie przygotowali składniki i wykonali kanapki ,,Kolorowe kanapki”, które wspólnie skonsumowali podczas zajęć. Omówione zostały zasady higieny obowiązujących w czasie przygotowywania posiłków z surowych warzyw: mycie warzyw przed skrobaniem. Omówiono zasady zdrowego odżywiania, jakie mają wartości odżywcze. „Wesołe kanapki” wykonali z uwzględnieniem zasad higieny i estetyki. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, zintegrowały grupy. „Wesołe kanapki” wyglądały apetycznie i tak też smakowały. Zobaczcie sami w naszej galerii zdjęć.- Uczniowie kl. II i III podczas zajęć plastycznych wykonywali piramidę żywienia, klasy I rysunki ,,Zdrowe produkty jemy”. Wklejali poszczególne produkty w odpowiednim miejscu piramidy i rozmawiali o ich roli w zdrowym odżywianiu.
-Uczniowie klas brali udział w zabawach edukacyjnych: rozpoznawali kształty warzyw i owoców poprzez dotyk i nazywanie ich. Rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach , oraz samodzielnie wymyślali zagadki, zadając je swoim koleżankom i kolegom. Na zajęciach plastycznych rysowano, wyklejano owoce i warzywa.- Zorganizowano ,,Tydzień owocowo – kanapkowy -warzywny”, w którym proszono o ograniczenie słodyczy 25.03.- 29.03.2019 r.
- Zorganizowano ,,Dzień bez coca - coli i chipsów. Dbamy o nasze zdrowie, wychowawcy uczulali aby ograniczyć picie gazowanych napojów, nie jeść chipsów.
- Uczniowie zakładali ogródki szkolne na parapecie w klasach: hodowali pietruszkę, cebulę, rzeżuchę, fasolę, rzodkiewkę. W powstałych ogródkach w salach, uczniowie mogli poznać wygląd nasion i sadzonek. Sadzili, pielęgnowali i obserwowali kiełkujące rośliny. Wyhodowane rośliny wzbogaciły II śniadanie uczniów.
Efekty uczestnictwa w programie:
uczniowie :
-chętnie spożywają owoce i warzywa oraz piją soki naturalne,
-wiedzą jak ważne są witaminy dla ich rozwoju, oraz w jakich owocach i warzywach je znaleźć,
-wiedzą, jakie produkty szkodzą ich zdrowiu, oraz których produktów powinno być jak najmniej w ich diecie,
-potrafią samodzielnie przygotować kanapki oraz zrobić prostą sałatkę owocową -warzywną,
-owoce i warzywa spożywane były w grupie, wśród rówieśników, co sprzyjało utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamywaniu niechęci przed jedzeniem określonych produktów.
Wnioski do dalszej pracy:
● Zacieśnić współpracę z higienistką szkolną.
● Dalej utrwalać i poszerzać wiedzę na temat owoców, warzyw, produktów rolnych, ich pochodzenia oraz zastosowania, ich wpływu na zdrowie.
● Organizować pogadanki w szkole na temat ,,Przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności”, ponieważ w dalszym ciągu sporo uczniów wyrzuca otrzymywane produkty do kosza.Koordynator programu:
Jolanta Michna
„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek”- pożegnanie klas VIII
W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. o godzinie 16.00 w PSP w Lubichowie odbyło się pożegnanie absolwentów naszej szkoły-klasy 8a i 8b. Dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole ponadpodstawowej. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. W tej ważnej i długo oczekiwanej przez wielu uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, dyrekcja i grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz przede wszystkim uczniowie klas 8. Kolejnym punktem uroczystej akademii było przemówienie Dyrektor PSP Pani Justyny Kacały, która pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom promocji i ukończenia szkoły podstawowej, podziękowała za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły. Następnie pan Wójt Andrzej Toczek oraz przewodniczący Rady Gminy pan Juliusz Kalinowski wręczyli przy udziale pani Dyrektor nagrody za najlepsze osiągnięcia w nauce i w sporcie. Słowa uznania, wdzięczności i serdeczne życzenia zostały wypowiedziane przez panią Dyrektor do rodziców klas 8. Zgodnie z tradycją szkoły przedstawiciele klas 8 przekazali symbole wartości-tarczę i klucz swoim młodszym koleżankom i kolegom. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy 8. Bardzo piękne wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, piosenek oraz wzruszających podziękowań pozostawiło na wszystkich niezapomniane wrażenie. By tradycji stało się zadość uczniowie klasy 8a i 8b zatańczyli wspólnego poloneza. W następnej kolejności uczniowie, zaproszeni goście, pracownicy obsługi, grono pedagogiczne zasiedli do pięknie zastawionych stołów w sali GOK- u. W końcu uczniowie mogli oddać się szalonej zabawie. Na parkiecie pojawili się wszyscy absolwenci. Zgromadzeni dobrze bawili się zarówno przy wolnej jak i szybkiej muzyce.
Drodzy Absolwenci, życzymy Wam wielu sukcesów na kolejnych etapach kształcenia!
Dziękujemy za pomoc:
- Pani Marii Werze
- Panu Franciszkowi Lewickiemu
- Rodzicom
Wychowawcy klas 8
STATYSTYKA CZYTELNICZA za rok szkolny 2018/2019
Uczniowie wypożyczyli 7 573 książek,
średnia na ucznia wynosi 15,03 książki.
STAN CZYTELNICTWA
Średnia wypożyczeń książek na ucznia w klasach I – III
Najaktywniejsi czytelnicy kl. I-III
Makowska Blanka 1a, Jakubowski Paweł 1b, Kalinowska Agata 1c, Szyca Weronika 2a, Kleina Marcin 2b, Stangel Marika 2c, Guzenda Bartłomiej 3a, Paluchowski Arkadiusz 3b.
Średnia wypożyczeń książek na ucznia w klasach IV – VIII
Najaktywniejsi czytelnicy kl. IV-VIII
Suwalska Maja 4a, Sender Faustyna 4b, Prabucka Anna 4c, Prabucka Julia 4d,
Badam Alan 5a, Chabowski Miłosz 5b, Grdeń Nadia 5c, Jankowska Maja 5d, Buniek Julia 6a, Makowska Patrycja 6b, Doering Julia 7a, Kwaśniewski Kacper 7b, Megger Małgorzata 7c, Brylowski Kamil 8a, Moritz Miłosz 8b..
GRATULACJE!
Hanna Pilacka
Klasy siódme na wycieczce!
Oceny wystawione, pogoda iście tropikalna, więc cóż robić?! Pora na wycieczkę! Zasłużoną po intensywnych dziesięciu miesiącach szkolnych zmagań. W tym roku postanowiliśmy pojechać do Sztutowa, aby pochylić się nad historią najnowszą - bardzo bolesną i trudną – odwiedziliśmy bowiem Muzeum Stutthof, miejsce śmierci tysięcy ludzi, miejsce dramatu każdego pokolenia, narodowości, które podczas II wojny światowej zgotowali Niemcy. W zadumie, wsłuchaniu w opowieść przewodników przekonaliśmy się i zobaczyliśmy do jakiego okrucieństwa może doprowadzić zbrodniczy system. Aż trudno uwierzyć, że „ludzie ludziom zgotowali ten los...”
Po dwugodzinnej lekcji historii udaliśmy się nad morze. Krynica Morska przywitała nas nie tylko rzeszą turystów, szumem fal, ale i 27 metrową latarnią morską, która od XIX w. po dziś do nawiguje i z pewnością nie jednego Odyseusza do swej Itaki sprowadziła. Po obejrzeniu pięknej panoramy Krynicy udaliśmy się na posiłek, aby wzmocnić siły przed zakupami pamiątek – magnesików, kubeczków, breloczków i muszelkowej biżuterii – słowem „dla każdego - coś miłego”! W godzinach popołudniowych rozpoczęliśmy naszą sjestę – pod parasolami, na kocykach postanowiliśmy czynnie odpocząć – czyli rozmowy, rozmówki, gofry, lody, przeskakiwanie fal i..... piłkaaaa plażowaaaa – pod bacznym okiem Pani Marii! Jednak wszystko co dobre – szybko się kończy, zatem i dla nas nastał czas powrotu...
Dzięki naszym wychowawcom: Pani Kowalczyk, Pani Werra i Panu Szczechowi udało się szczęśliwie, bezpiecznie i z bagażem nowych doświadczeń oraz quizów Pana Krzysztofa – naszego pilota – a także planów wycieczkowych na następny rok - dotrzeć do Lubichowa!
Małgorzata Zaborowska
P.S. .... i najważniejsze – refleksje naszych uczniów:
„Każdy z uczestników miał dobry humor” – Józek z VII b,
„Wycieczka była bardzo ciekawa. Zwiedzenie obozu koncentracyjnego skłaniało do refleksji. Mogliśmy zetknąć się z nasza najbliższą historią. Dobrze jest znać tę historię. Po refleksyjnych doznaniach, pojechaliśmy odpocząć nad morze. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo dobrze bawiliśmy się grając w piłkę plażową z Panią Marią. Zwiedzenie latarni morskiej było bardzo fascynujące. Na górze były bardzo ładne widoki. Latarnia miała 115 schodów. Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana.” – Zuzanna z VII b
„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni doznaniami jakie spotkały nas na tegorocznej wycieczce. Historia naszych przodków nauczyła nas między innymi tego, żebyśmy szanowali to, co dotychczas osiągnęliśmy.” - Kinia z VII a😘
„Wycieczka niezwykle ciekawa i pouczająca. Historie opowiadane przez przewodników były wyjątkowo poruszające.” - Dominik z VII a
„Bardzo mi się podobała ta wycieczka, było dużo interesujących miejsc. Najbardziej podobało mi się nad morzem💓” - Wiktoria z VII a
„Wycieczka była bardzo ciekawa, wzruszyły nas opowieści o obozie i przeżyciach, znajdujących się tam ludzi. Mieliśmy czas wolny na kupowanie pamiątek. Obiad był dobry a czas spędzony nad morzem wykorzystaliśmy aktywnie. Wycieczka nam się bardzo podobała.” – Basia i Daria z VII c
„W drodze powrotnej atmosfera była bardzo przyjemna, odpowiadaliśmy bardzo chętnie na pytania zadawane przez naszego Pana pilota. Następnie dużo śpiewaliśmy i bardzo dobrze się bawiliśmy. Ogólnie wycieczka była bardzo udana.” – Amelia i Julia z VII c
„Bardzo mi było smutno, jak usłyszałam i zobaczyłam, co ludzie robili sobie nawzajem. 😥 Bardzo było fajnie nad morzem” - Natalia z VII b
1
PODSUMOWANIE II OKRESU ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Średnia szkoły: 4,16
Średnie klas:
IV a – 4,78
IV b – 4,62
IV c – 4,36
IV d – 4,39
V a – 4,23
V b – 4,12
V c – 4,31
V d – 4,21
VI a – 4,30
VI b – 4,88
VII a – 3,59
VII b – 3,91
VII c – 3,87
VIII a – 3,43
VIII b – 3,96
Frekwencja: kl. I-III – 92,41%
kl. IV-VIII – 92,24%
Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:
kl. I-III
I a
Magdalena Kaszubowska
Lena Frej
Helena Górnaś
Łucja Sender
Lidia Beling
Helena Łukasiewicz
Natalia Derda
Wiktoria Bąkowska
Natalia Chabowska
Maja Klofczyńska
I b
Oliwier Galikowski
Lena Matula
Aniela Jędrzejewska
Jakub Mazurowski
Nikola Peplińska
Józef Ossowski
Nikola Doering
I cAleksander Błaszków
Zofia Demska
Barbara Jagodzińska
Agata Kalinowska
Aleksander Podhajecki
Lena Pogorzelska
Magda Spiegel
Zuzanna Ślusarz
Wanessa Warczak
II aNikola Chylicka
Julia Kaszuba
Szymon Klin
Zofia Kopczyńska
Bartosz Krajnik
Nikodem Krajnik
Izabela Michna
Mikołaj Segar
Weronika Szyca
II bPaulina Dulska
Natalia Hermańska
Aleksandra Jędrzejewska
Michał Mokwa
Agata Sroka
II cAgata Bielaszewska
Wiktor Czubek
Dominika Górska
Elżbieta Kaleta
Jakub Małecki
Marika Stangel
Kajetan Tuszyński
III aMaja Galant
Jędrzej Kadow
Wiktoria Kiedrowska
Magdalena Klofczyńska
Szymon Kolaska
Mateusz Piątkowski
Kamil Sobolewski
III bZofia Baranowska
Anna Wysocka
Szymon Michna
Bartosz Ciesielski
Artur Warmbier
kl. IV-VIII
IV aMagdalena Grdeń
Monika Mokwa
Szymon Borzyszkowski
Nina Tuszyńska
Amelia Niesiołowska
Mateusz Filarski
Agata Baranowska
Jakub Furgalski
Wiktor Mogielnicki
Oliwier Komor
Oliwia Krawczyk
IV bAmelia Chabowska
Faustyna Sender
Klaudia Glaza
Zofia Łukasiewicz
Cezary Kotlewski
Fabian Różyński
Mateusz Czapiewski
Viktor Fetke
Paweł Brandt
Szymon Szyca
Filip Jezierski
Emilia Łabaj
IV cMartyna Nawrocka
Emilia Sitek
Nicola Kobierzyńska
Marta Wrycza
Nicola Mamajek
Wiktoria Buniek
Nadia Glanert
IV dOliwia Beling
Patryk Galant
Kinga Beling
Dawid Mazurowski
Aleksandra Szarmach
Victoria Ormanin
Julia Prabucka
Aleksandra Michna
Adrian Wilkowski
V aAlan Badam
Zofia Stemplewska
Karol Kaszuba
Kamil Wendlikowski
Dominika Lipinska
Cezary Dziedziński
Bartosz Chmielowski
Filip Furgalski
Oliwia Szczygielska
V bAgata Wysmułek
Marcelina Jędrzejewska
Julia Olszewska
Aleksandra Sobolewska
V cZofia Jagodzińska
Marcel Jodko
Daria Kaszuba
Wiktoria Doering
Kamil Sroka
Kamila Bielińska
V dSandra Michna
Julia Wyka
Natalia Galant
Filip Wegenek
Daniela Czubek
Agata Kowalska
Zuzanna Nowaczyk
VI aMartyna Szramka
Julia Buniek
Maja Kobylińska
Igor Żabiński
Julia Szydłowska
Sandra Parteka
Kajetan Segar
Marcin Gort
Magdalena Mania
VI bEmilia Myszewska
Filip Kolasiński
Paulina Wojtasiewicz
Julia Szymanowicz
Nikodem Brandt
Paulina Kolaska
Kornelia Krysiak
Patrycja Michalska
Dominik Głodny
Alicja Cejer
Malwina Wiaderna
Kamil Gawrzyjał
Natalia Homann
Maria Gosz
Patrycja Makowska
Maja Witta
VII aDominik Segar
VII bPatryk Pilacki
Joachim Górnaś
Dawid Pączek
Piotr Pilacki
kl. VII c
Maciej Mokwa
Oskar Wyka
VIII aKamil Brylowski
VIII bMałgorzata Toczek
Julia Birna
Błażej Szyca
Dominika Sulewska
Składamy serdeczne podziękowania Nauczycielom, Pracownikom niepedagogicznym oraz Rodzicom za trud i poświęcenie włożone
w kształtowanie młodego pokolenia, a uczniom za należyte wypełnianie obowiązków i promowanie szkoły na zewnątrz.
Wszystkim życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Dyrekcja szkoły
Aktualności
- Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym
- WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2024/2025
- Wielki Maraton Czytelniczy 2024/2025
- ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ – AKCJA ŻONKILE
- Życzenia świąteczne
- Konkurs międzyszkolny - czytelniczy dla klas IV-VI
- Ogłoszenie
- Słowo, które porusza - szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla klas IV-VIII
- Wielki Maraton Czytelniczy 2024/2025
- SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1-3
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- Spacer w poszukiwaniu wiosny – klasa 1b
- Konkurs "Słowa i wymowa"
- Teatrzyk pt. ,,Wielkanoc u Pani Wiosny"
- Przenośne planetarium
- Światowy Dzień Muffinki w grupie 0 B
- KONKURS NA NJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ
- Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole
- Ogłoszenie
- Dzień kolorowej skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa
- Konkurs plastyczny "Mam prawo"
- Wielki Maraton Czytelniczy 2024/2025
- Projekt "Książka o każdej porze roku"
- Plan rekolekcji wielkopostnych
- WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2024/2025
- Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
- 🍀 Obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole! 🍀
- Przeciw komunistycznemu zniewoleniu…
- Przedstawienie teatralne „Piotruś Pan”
- Dzień Kobiet
- Ogłoszenie
- Ogłoszenie
- PRZEKAŻ 1,5% PODATKU NA RADĘ RODZICÓW
- Walentynkowi listonosze pracowali dwa dni
- Konkurs plastyczny
- Konkurs fotograficzny "Książka na feriach"
- Biblioteka, tu nie ma miejsca na nudę.
- 1 miejsce w czytelniczym konkursie powiatowym pt. „Cukierkowy Turniej Czytelniczy”.
- Wielki Maraton Czytelniczy 2024/2025
- WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2024/2025
- Akcja "ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU"
- DYSKOTEKA
- Zawody piłka ręczna
- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
- DZIEŃ KOTA W GRUPIE 0 b
- 10 luty Światowy Dzień Kociewia
- Bal karnawałowy
- Wyniki konkursu „Wiedza o Rzemiośle” – edycja 2024 zorganizowanym przez Cech Rzemiosł Różnych w Chojnicach
- DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM