• Sport 2021/2022

• „Pokaz sportowy, czyli sport bez barier”    Lubichowo 10.06.2022 r.
        • „Pokaz sportowy, czyli sport bez barier” Lubichowo 10.06.2022 r.

• 17.06.2022 09:07
        • Na sali sportowej w Lubichowie, przy ulicy ks. Lorenza 8, mieliśmy przyjemność gościć osoby dorosłe na co dzień borykające się z niepełnosprawnością ruchowa czy intelektualną, przebywające w Środowiskowych Ośrodkach Samopomocy w Starogardzie Gdańskim, blisko 60 osób.
        • Wspólna inicjatywa naszego klubu i p. Justyny Kacała Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. St. Wyszyńskiego, miała za cel pokazać uczniom i zawodnikom, czym jest niepełnosprawność i jak możemy pomagać takim osobom.

Pokaz sportowy sekcji: biathlon i zapasy, miał choć na chwile oderwać naszych gości od codziennych trosk i zmartwień. Wszystkich zebranych przywitała Pani Justyna Kacała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubichowie a pokaz sportowy poprowadził p. Seweryn Murawski. Zanim pierwszy sportowiec pokazał swoje umiejętności, trzech utalentowanych zapaśników Andrzej, Karolina i Michalina Kuchanny, zagrało nam na instrumentach utwór zespołu Queen „ Who wants to live forever”.

Jako pierwsi pokazali swoje umiejętności biathloniści, wychowankowie p. Agaty Sobiechowskiej. Nasi goście mieli okazje się zapoznać z konkurencją sportową jak i samemu spróbować swoich sił w strzelaniu. Radości i satysfakcji wśród gości nie było końca. Podczas drugiego pokazu zapaśnicy zaprezentowali swoje wyszkolenie sportowe. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć dwóch wychowanków naszego klubu Miłosza Gorta oraz Kacpra Szyca, na obecnie trenujących w Pelplinie. Podczas pokazu zapaśniczego były zadania na odwagę, w których brali udział nasi goście, a nad którymi „fruwał” Miłosz Gortsmiley

Po zakończonym pokazie, był czas na wręczenie pamiątkowych medali i podziękować dla naszych sportowców. Po dekoracji, głos zabrała Pani Aleksandra Formela Dyrektor Środowiskowych Domów Samopomocy w Starogardzie Gdańskim, następnie  wręczyła podziękowania i podziękowała za przyjęcie, okazaną wrażliwość i możliwość oglądania utalentowanej młodzieży. Podziękowania otrzymali:

• Pani Justyna Kacała Dyrektor PSP w Lubichowie,
          • Pani Agata Sobiechowska
          • Pan Seweryn Murawski.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość zobaczyć pokaz gimnastyki sportowej w wykonaniu naszej uczennicy Zosi Łukasiewcz. Zwyciężczyni szkolnego konkursu „Mam Talent”. Gdy umilkły wszystkie brawa, na naszych gości czekał ciepły posiłek.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedzenie nas, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje pokazu a także naszym uczniom i zawodnikom za wzorowa postawę i głośny doping.

Seweryn Murawski