• Sport 2022/2023

• „Koszykarska Uczta”  Mistrzostwa Rejonu w Piłce Koszykowej Chłopców i Dziewcząt.  Lubichowo 2023.03.09
        • „Koszykarska Uczta” Mistrzostwa Rejonu w Piłce Koszykowej Chłopców i Dziewcząt. Lubichowo 2023.03.09

• 13.03.2023 15:57
        • Na sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie im. ks. kard. St. Wyszyńskiego, odbyła się „Koszykarska uczta” czyli rozgrywki koszykarskie w ramach „Igrzysk Dzieci” a także „Sportu Młodzieżowego”.

W rywalizacji sportowej udział wzięły następujące szkoły:

- Igrzyska Dzieci – PSP w Lubichowie, PSP w Kaliskach a także PSP w Osiecznej.
          - Igrzyska Młodzieży  - PSP w Lubichowie, PSP w Kaliskach a także PSP Osiecznej.

Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Agaty Sobiechowskiej oraz p. Seweryna Murawskiego, rywalizowali w poszczególnych grupach, podzielonych ze względu na wiek oraz płeć. Naszą szkołę reprezentowały cztery grupy dziewczynki i chłopcy roczniki 2010 i młodsi oraz dziewczyny i chłopcy roczniki 2008, 2009.

Zawody otworzyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie im. ks. kard. St. Wyszyńskiego  p. Justyna Kacała. Życzyła rywalizacji zgodnej z duchem „fair play” oraz niezapomnianych chwil związanych z pobytem w naszej szkole.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2009, 2008. Nasze uczennice rozegrały dwa mecze, niestety nie udało się awansować. Następni do rywalizacji przystąpili chłopcy roczniki 2008, 2009, zmierzyli się z uczniami z PSP w Kaliskach oraz Osiecznej. Miło wzorowej  postawy oraz ambitnej walki do ostatniego gwizdka uplasowali się n a trzecim miejscu. Przegrywając mecze jednym rzutem do kosza. Dużo radości dali nam uczniowie młodsi roczniki 2010 i młodsi. Dziewczęta naszej szkoły o awans na Mistrzostwa Powiatu zmierzyły się z uczennicami PSP w Kaliskach. Mecz był zacięty, pełen zwrotów akcji, w którym ostatecznie zwycięsko wyszły nasze zawodniczki awansując do Mistrzostw Powiatu.

Po zakończonej rywalizacji był czas na brawa dla zawodników oraz trenerów. Podsumowania zawodów dokonał wicedyrektor naszej szkoły p. Sebastian Jach. Gratulował wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz postawy na boisku godnej sportowca. Naszą szkołę w dalszej rywalizacji będą reprezentować, dziewczęta jak i chłopcy w rocznikach 2010 i młodsi. Dziewczęta zagrają 15.03.2023 w Rywałdzie a 16.03.2023 roku chłopacy w Starogardzie Gdański.

Seweryn Murawski