• Sport 2022/2023

• „WF z Paraolimpijczykiem”

• 17.05.2023 08:53
        • Dnia 08.05.2023 roku na sali sportowej uczniowie klasy 5B i 7A uczestniczyli w projekcie „WF z Paraolimpijczykiem”. Gościem specjalnym była dwukrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich - 2012 Londyn, 2016 Rio de Janeiro, multimedalistka Mistrzostw Europy i Świta w łucznictwie p. Milena Olszewska. Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawicieli Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego; Dyrektor Biura p. Marzenę Zawadzką, Specjalistę do Spraw Marketingu p. Aleksandrę Ragus.
        • Zaproszonych gości przywitała Dyrektor Naszej Szkoły p. Justyna Kacała. Życzyła zaproszonym gościom miłego pobytu w naszej szkole a uczniom zaangażowania i skorzystania z tak ciekawej lekcji.

Celem Projektu „WF z Paraolimpijczykiem” było stworzenie możliwości spotkania uczniów z zawodnikiem, z niepełnosprawnością w naszej szkole, pokazanie uczniom nietypowej i ciekawej lekcji WF u! Lekcja składała się z dwóch bloków tematycznych, na pierwszej godzinie był to blok teoretyczny a na drugiej godzinie blok praktyczny.  Podczas pierwszego bloku zajęć p. Milena Olszewska wprowadziła młodzież w tajniki swojej dyscypliny – łucznictwa sportowego, omówiła podstawowe zasady używania sprzętu oraz opowiedziała o tym, co ją napędza do bycia zawodowym sportowcem. Mówiła również o sporcie osób z niepełnosprawnościami oraz o szacunku wzajemnym podczas rywalizacji sportowej i na co dzień. Podczas drugiego bloku przeprowadzany został trening z łucznictwa, uczniowie wykonali rozgrzewkę pod okiem p. Mileny Olszewskiej aby za chwile poznać tajniki łucznictwa i przejść do zajęć praktycznych.

Na koniec spotkania były głośnie i długie brawa dla naszych gości. Następnie wspólne zdjęcie oraz upominki dla uczestników zajęć. Nadmienić trzeba że w tym roku projektem objęte zostało tylko osiem szkół w kraju, w tym Nasza Szkoła !!!

Nauczyciele wychowania fizycznego.