Warsztaty sensoceramiczne w gr. 0 B
17.01.2024 18:13W dniu dzisiejszym w grupie 0 B odbyły się warsztaty sensoceramiczne z Panią, która zajmuje się sensoplastyką. Była to kolejna okazja do pracy z gliną.Przedszkolaki w ten sposób rozwijają motorykę małą i dużą, ćwiczą sprawność manualną ręki piszącej, rozwijają kreatywność i pomysłowość oraz usprawniają skupienie uwagi. Dzieci na zajęciach wykonały serduszka z gliny. Każda praca została starannie wykończona i ozdobiona. Po zakończeniu zajęć Pani zabrała serduszka, aby móc je wypalić w piecu i oszkliwić. Na kolejnym spotkaniu dzieci je otrzymają.
Paulina Jankowska
Lekcja otwarta
15.01.2024 17:39Dnia 15 stycznia 2024 r. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubichowie odbyła się lekcja otwarta o budowie i brzmieniu organów kościelnych.Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o organach. Instrument ten działa dzięki strumieniom powietrza, które pompowane są przez dmuchawę i miech. Doprowadzane powietrze wdmuchiwane jest do piszczałek (drewnianych i metalowych). Uczniowie zasiedli przy stole gry, czyli miejscu przeznaczonym dla organisty. Wszyscy chętni uczestnicy lekcji mogli zagrać na organach.
Na koniec lekcji wysłuchano krótkiego koncertu. Świątynia w Lubichowie wypełniła się brzmieniem utworów sakralnych i kolęd, w których śpiew uczniowie włączyli się bardzo chętnie.
Po lekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wydobywany jest dźwięk w organach piszczałkowych, uwrażliwili się na dźwięk i rytm muzyczny oraz stali się świadomi istnienia instrumentów dętych klawiszowych w swoim otoczeniu.
Składam podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom uczniów z klasy 2 C, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Nietypowa lekcja nie odbyłaby się dzięki zaangażowaniu i pomocy Pani Ewy Weltrowskiej – wychowawczyni klasy 2 C oraz Księdzu Proboszczowi parafii pw. św. Jakuba w Lubichowie za przychylność i wsparcie.
J. Knasiak
SĄD NA BAKTERIAMI
12.01.2024 17:44Dnia 11 stycznia 2024r. na lekcji biologii w klasie 5a odbyło się posiedzenie sądu dotyczące oskarżenia w sprawie bakterii.Sala lekcyjna przekształciła się w salę sądową. Jedna z ławek została przekształcona w "ławę oskarżonych", do której zasiadły bakterie-Nikola i Anita. Podczas przesłuchania sędzia - Aleksander wysłuchał świadków: gospodynię domową - Roksanę, ogrodniczkę - Julię, ucznia – Artura, lekarkę – Weronikę, farmaceutę – Filipa, pracownika laboratorium- Lena, nauczycielkę biologii - Weronikę. A następnie swoje mowy wygłaszali obrońcy – Antoni, Szymon, Cezary i oskarżyciele – Roksana, Zuzia, Oskara. Padło wiele argumentów za i przeciw ich roli i znaczeniu. Stwierdzono, że jedne bakterie są ,,złe” a inne ,,dobre”. Mimo wielu negatywów, a zwłaszcza chorób, które wywołują bakterie, sąd orzekł, że przewagę ma ,,jasna strona bakterii” i uznał je za pożyteczne i potrzebne.
Zabawa w sąd nad bakteriami - dała uczniom możliwość zaprezentowania aktorskich talentów i improwizacji. A ponadto z pewnością lepiej pozwoliła przyswoić ten materiał nauczania.
BRAWO !!!
Nauczycielka biologii - Iwona Lassota
WARSZTATY PLASTYCZNE Z RODZICAMI W KLASIE 2C
04.01.2024 19:41W klasie 2c odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami, a nawet z babciami. Wspólnie wykonywaliśmy symbole Świąt Bożego Narodzenia.Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
22.12.2023 08:26Śpiewanie kolęd, to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich rodzin. Postanowiliśmy pielęgnować tą tradycję w naszej szkole. Dlatego też 19 grudnia, w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem ,,Magiczny czas kolędy”.Uczniowie z oddziałów zerowych oraz klas I-III szkoły podstawowej dali ponieść się magii świąt i przepięknie zaprezentowali przygotowane wraz z wychowawcami utwory.
Poza śpiewem kolędy lub pastorałki uczniowie musieli zmierzyć się ze świątecznymi zagadkami, a także podać tytuł kolędy po wysłuchaniu jej fragmentu.
Po prezentacji wszystkich klas dyrekcja wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody.
https://youtu.be/HUECLihxG5E?si=8ZTAjXK8o8xuJlwd
Renata Jodko
Magdalena Bogucka