Warsztaty sensoceramiczne. Lepienie wazonu
21.02.2024 18:15W środę, 21 lutego odbyło się kolejne zajęcia sensoceramiczne. Grupa 0 "b" tym razem uczyła się lepić wazon. Zanim przeszliśmy do głównej części zajęć Pani prowadząca zrobiła ćwiczenia ruchowe z gliną.Każde dziecko ustawiło się w innym miejscu sali i otrzymało kawałek gliny. Następnie w różnych pozycjach, w tym nad głową, z prawej/lewej strony ucha, biegnąc, skacząc, za plecami i leżąc toczyliśmy glinianą kulę. Po czym usiedliśmy na swoich miejscach, palcem wskazującym wydrążyliśmy dziurę, aby uformować kształt wazonu. W dalszej kolejności malowaliśmy specjalnymi farbami nasze wyroby.
Dla grupy 0 "B" była to kolejna lekcja integracji sensorycznej, pobudzania kreatywności i poszerzania swoich umiejętności o nowe doświadczenia.
Paulina Jankowska
Nauka to nie tylko podręczniki 📚
19.02.2024 13:18Poznawaj świat, podróżuj, ucz się języków!
Dla Was mapa świata 🌍
Byliście na wakacjach? Przynieś i umieść magnesy na właściwym miejscu.W budynkach B1 i B2 dzięki zaprzyjaźnionym firmom i rodzicom powstały mapy. Jest to kolejna propozycja by w szkole spędzić czas kreatywnie.
Przy okazji Wójt Gminy Pan Andrzej Toczek oraz Dyrekcja już umieściła magnesy na miejscu.
Drodzy uczniowie pierwsze zadanie DLA WAS !!! Czy magnesy są na właściwym miejscu ???
Pamiętajcie !!! Nauka może być fajna.
Udanej zabawy 👍👍
Podziękowania dla Firmy Marco z Lubichowa oraz p. Tadeusza Alfutha za precyzyjne wycięcie i projekt.Sebastian Jach
Gabinet psychologa
19.02.2024 13:12Szanowni Państwo, drodzy uczniowie !!!
Dzięki zaprzyjaźnionym firmom, sponsorom i rodzicom udało się wyremontować i wyposażyć pomieszczenie dla psychologa.Od piątku Pani Dominika będzie przyjmowała uczniów, rodziców w sali 41 (parter II segmentu, budynek B2).Jak ważna była to inwestycja nie musimy nikogo przekonywać.
Teraz każdy uczeń potrzebujący rozmowy, wyciszenia znajdzie go w nowych wnętrzach.
Serdeczne podziękowania dla firm, które pomogły nam w zakupie farb i wyposażenia . Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wpłacili swoją cegiełkę na Radę Rodziców.
Podziękowania kierujemy również do Wójta Gminy Lubichowo oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dziękujemy, że jesteście z nami 🥰
Zamieszamy parę zdjęć po remoncie.Sebastian Jach
Światowy Dzień Kociewia
17.02.2024 17:54Dzie Wierzyca, Wda
Przy śrebnym fal śpsiewie
Niesó woda w dal,
Tam nasze Kociewie
Antoni Górski, kociewski gawędziarz i folklorysta, napisał, że „Kociewie to moje strony rodzinne od wszystkich zakątków świata inne”. Nasz wspaniały region wyróżnia się dzięki swojej własnej gwarze, kulturze ludowej i malowniczej ziemi słynącej z gościnności.
16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kociewia. Święto ustanowiono na pamiątkę wydarzeń z XIX wieku. Podczas trwającej na Pomorzu wojny francusko-pruskiej, podpułkownik Józef Hurtig napisał list do Jana Henryka Dąbrowskiego, w którym oznajmił, że wysyła „patrol ku Gociewiu”. List oficerski został nadany z Nowego Nad Wisłą dnia 10 lutego 1807 roku. Na pamiątkę pierwszego historycznego zapisu nazwy regionu Kociewie w 2007 roku zostało ustanowione święto Kociewia.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu, który uświetnił występ zespołu „Lubichowskie Kociewiaki”. Artyści ciekawie opowiedzieli nam o Kociewiu, jego malowniczych terenach i bogatej gwarze. Słowo mówione przeplatane było regionalnymi piosenkami. Występujący, ubrani w piękne stroje ludowe, zaprezentowali uczniom instrumenty. Chętne osoby mogły zagrać na burczybasie i diabelskich skrzypach. Pragniemy serdecznie podziękować „Lubichowskim Kociewiakom” za wspaniały występ. Podziękowania składamy na ręce Pani Bogumiły Fiałkowskiej. W sposób szczególny dziękujemy Panu Franciszkowi Lewickiemu, Panu Adamowi Zielińskiemu, Rodzicom naszych uczniów, oraz każdemu, kto włączył się w organizację tego wydarzenia. Obchody Światowego Dnia Kociewia w ciekawy sposób przybliżyły każdemu wiedzę o naszym pięknym regionie.
Julia Knasiak
Natalia LazerWARSZTATY ROBIENIA ŚWIEC W GRUPIE 0A
15.02.2024 19:1614 lutego 2023r. odwiedzili nas Rodzice, dzięki którym dowiedzieliśmy się dużo na temat powstania świec. Dzieci poznały tajniki tworzenia świec od podstaw, sposobów nadawania im koloru i zapachu.