Aktualności

          • Lista osób przyjętych do oddziałów przedszkolnych

          • Szanowni Państwo,

            Komisja Rekrutacyjna informuje , iż w dniu dzisiejszym została opublikowana lista osób przyjętych do oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie oraz Publicznego Przedszkola w Lubichowie w roku szkolnym 2026/2027.

            Listy zostały wywieszone w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie (tablica ogłoszeń, ul. Dworcowa 15)

            Komisja rekrutacyjna (-)

            Joanna Czapiewska

            Monika Nawrocka

            Paulina Ciachorowska

          • Śladami dinozaurów i rycerzy – szkolna wycieczka do Malborka

          • ​W miniony piątek czwartoklasiści wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Malborka, która połączyła prehistoryczną przygodę z żywą lekcją historii.

            Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania z prehistorycznymi olbrzymami. Ruchome i ryczące eksponaty dinozaurów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Czas minął nam tam na edukacyjnym spacerze oraz świetnej zabawie w kinie 5D i placu zabaw.

            Następnie udaliśmy się do monumentalnej twierdzy krzyżackiej. Zamiast tradycyjnego zwiedzania, na uczniów czekała Wyprawa Rycerska – angażująca gra terenowa. Rozwiązując zagadki ukryte w zamkowych murach, dzieci poznały historię i sekrety zakonu.

            ​Wyjazd był pełen emocji, integracji i solidnej dawki wiedzy. Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i plecakami pełnymi pamiątek!

          • Drodzy Uczestnicy Zabaw z Kredą!

          • Jeśli podczas wakacji będziecie odwiedzać teren naszej szkoły, koniecznie do nas zapukajcie. Przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę.

            Czekamy na Was!

          • Piknik klasowy

          • Dnia 12 czerwca 2026 r. uczniowie jednej z naszych klas wraz z wychowawcą oraz rodzicami uczestniczyli w pikniku klasowym, który odbył się w Bietowie. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, wspólnej zabawy i integracji całej społeczności klasowej.

            Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni, brały udział w przejażdżkach na kucykach, a także świetnie bawiły się podczas kąpieli w pianie oraz zabaw przy muzyce. Wszystkie przygotowane atrakcje dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzmacniania więzi oraz budowania miłej atmosfery w klasie.

            Serdecznie dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców oraz Państwu Patrycji Błańskiej i Rafałowi Mućka za zaangażowanie, pomoc i zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia. Dzięki Państwa inicjatywie dzieci mogły przeżyć radosny i pełen atrakcji

          • 5C z wizytą u alpak

          • W piątek uczniowie klasy 5c spędzili wyjątkowy dzień w Zakątku Alpak w Wilczych Błotach.

            Po porannym spacerze na miejsce uczestnicy wycieczki zregenerowali siły, jedząc owoce i pijąc sok. Następnie wysłuchali wielu ciekawostek o alpakach i mieli okazję bliżej poznać te sympatyczne zwierzęta.

            Kolejną atrakcją było wspólne przygotowywanie hot dogów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu – uczniowie grali w piłkę, uczestniczyli w różnych grach i świetnie bawili się na placu zabaw.

            Po pełnym wrażeń dniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek – deserki, pyszne ciasto i lody. Z uśmiechami na twarzach oraz bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.

            Dziękujemy gospodarzom Zakątka Alpak za gościnność i wspaniale spędzony czas!

          • Integracja w 3A

          • 19.06.2026 r. klasa 3a uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym, podczas którego nie brakowało atrakcji i dobrej zabawy. Uczniowie korzystali z kolorowych dmuchanych zjeżdżalni, grali w piłkę nożną oraz spędzali czas na wspólnych zabawach. Dużą atrakcją był także pyszny poczęstunek.

            Serdecznie dziękujemy państwu Annie i Henrykowi Wodzikowskim za zaproszenie i moc atrakcji. Dziękujemy również pani Joannie Lidzińskiej za pomoc w organizacji wyjścia.

            Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem roku szkolnego.

          • Słoneczny piątek pełen radości w 3C

          • Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Piękna pogoda pozwoliła nam spędzić wiele czasu na boisku, gdzie nauka przeplatała się z zabawą, rozmowami i wspólnym śmiechem. Była też chwila na czytanie książek oraz wyjście na lody, które sprawiło wszystkim wiele radości. To był dzień pełen słońca, uśmiechów i radosnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

             

          • Powroty do szkolnych ławek

          • 17 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli władz samorządowych Gminy Lubichowo. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Lubichowo Pan Andrzej Toczek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Juliusz Kalinowski, Skarbnik Gminy Pani Magdalena Kłos, Radni Gminy Lubichowo oraz Kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Pani Ewelina Łangowska.

            Było to spotkanie planowane już od dłuższego czasu, podczas którego nasi goście mogli na chwilę wrócić do szkolnej rzeczywistości. Była to jednak szkoła nieco inna od tej, którą pamiętają ze swoich uczniowskich lat.

            Nasi uczniowie zaprezentowali nowoczesne rozwiązania wykorzystywane podczas zajęć. Goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nauka z wykorzystaniem okularów VR, dzięki którym można zwiedzać stację kosmiczną, a także zajęcia z robotyki, programowania oraz pracę z ekranami interaktywnymi.

            Mogli również przekonać się, jak ważną rolę odgrywa wspólna przestrzeń sprzyjająca współpracy, kreatywności i rozwojowi uczniów.

            Spotkanie było także okazją do przedstawienia zrealizowanych inwestycji oraz planów na przyszłość. Wspólnie rozmawialiśmy o rozwoju naszej szkoły, ponieważ wierzymy, że szkoła to inwestycja na pokolenia. Inwestując w młodych ludzi, inwestujemy w przyszłość całej naszej społeczności.

            Dziękujemy za wizytę, zainteresowanie oraz wspólną rozmowę o edukacji i kierunkach rozwoju naszej szkoły.

          • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie

          • Uczeń naszej szkoły Bartosz Bobkowski został finalistą V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego „Reading Brings Us Unknown Friends” zdobywając III miejsce

            Konkurs, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, miał na celu rozwijanie kompetencji językowych oraz promowanie czytelnictwa w języku angielskim.

            Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi oraz opiekunowi pani Małgorzacie Legawiec.