17 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli władz samorządowych Gminy Lubichowo. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Lubichowo Pan Andrzej Toczek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Juliusz Kalinowski, Skarbnik Gminy Pani Magdalena Kłos, Radni Gminy Lubichowo oraz Kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Pani Ewelina Łangowska.
Było to spotkanie planowane już od dłuższego czasu, podczas którego nasi goście mogli na chwilę wrócić do szkolnej rzeczywistości. Była to jednak szkoła nieco inna od tej, którą pamiętają ze swoich uczniowskich lat.
Nasi uczniowie zaprezentowali nowoczesne rozwiązania wykorzystywane podczas zajęć. Goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nauka z wykorzystaniem okularów VR, dzięki którym można zwiedzać stację kosmiczną, a także zajęcia z robotyki, programowania oraz pracę z ekranami interaktywnymi.
Mogli również przekonać się, jak ważną rolę odgrywa wspólna przestrzeń sprzyjająca współpracy, kreatywności i rozwojowi uczniów.
Spotkanie było także okazją do przedstawienia zrealizowanych inwestycji oraz planów na przyszłość. Wspólnie rozmawialiśmy o rozwoju naszej szkoły, ponieważ wierzymy, że szkoła to inwestycja na pokolenia. Inwestując w młodych ludzi, inwestujemy w przyszłość całej naszej społeczności.
Dziękujemy za wizytę, zainteresowanie oraz wspólną rozmowę o edukacji i kierunkach rozwoju naszej szkoły.