Aktualności

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • W piątek 15 maja 2026 roku klasy szóste wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Po kilkugodzinnej podróży zaczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik oprowadził nas i ciekawie opowiedział o miejscach ważnych dla stolicy - Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza (gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć zmianę warty). Potem udaliśmy się na Zamek Królewski. Tam usłyszeliśmy od przewodników frapującą historię tego miejsca, życia ostatniego króla. W zachwyt wzbudziły nas sale królewskie i piękne ozdoby. O godzinie 17.00 wyruszyliśmy pełni wrażeń do Lubichowa.

          • Pomoce dla naszych uczniów

          • Kolejne pomoce dla naszych najmłodszych uczniów znajdują się już w gabinecie terapeutycznym.

            Tym razem będziemy odkrywać świat światła, dźwięku i szeroko rozumianej sensoryki. Nowe wyposażenie pomoże rozwijać zmysły, wspierać koncentrację, wyciszenie oraz stymulować rozwój dzieci poprzez zabawę i doświadczenie.

            Cieszymy się, że możemy tworzyć przestrzeń, w której nauka, terapia i dobra zabawa idą w parze.

          • Sukces naszych uczennic w wojewódzkim etapie konkursu „Projekt z ZUS”

          • Uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione w etapie wojewódzkim Konkursu „Projekt z ZUS” w województwie pomorskim.

            Komisja konkursowa, zgodnie z regulaminem, wyłoniła trzy najlepsze prace.

            W kategorii plakat:

            • II miejsce zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie za pracę pt. „Ubezpieczenia Społeczne, ja im mówię tak!”

            Autorki sukcesu: Agata Kalinowska, Aleksandra Szczygielska, Magda Spiegel i Wanessa Warczak.

            Zgodnie z regulaminem najwyżej ocenione prace zostały zgłoszone do etapu centralnego konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

          • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców

          • Dnia 07.05.2026 r. na boisku sportowym „Orlik” odbył się turniej piłki nożnej - rangi mistrzostw powiatu. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły:

            Pączewo, Kokoszkowy, Starogard Gdański oraz Lubichowo.

            Nasi uczniowie rozegrali trzy mecze, niestety z żadnego nie wyszliśmy zwycięsko. Ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce tuż za podium.

            Teraz czas na treningi i za rok kolejne rozgrywki.

          • Klasa 3B i 3C w drodze

          • 6 maja uczniowie klas 3B i 3C wzięli udział w wycieczce do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

            Wyjazd miał charakter edukacyjno–krajoznawczy i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

            Mimo deszczowej pogody udało nam się zrealizować cały program wycieczki i zobaczyć wszystkie zaplanowane atrakcje, co sprawiło, że wyjazd był w pełni udany.

          • Zdrowe ząbki w zerówce

          • „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda – tak zaczyna się wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale.

            Codziennie dbamy o nasze ząbki, dokładnie je szczotkując i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem mieliśmy wyjątkową okazję gościć w naszym oddziale zerowym panią asystentkę stomatologiczną – Panią Monikę Galikowską.

            Pani Monika w bardzo ciekawy i przystępny sposób pokazała nam, jak prawidłowo oraz jak długo należy szczotkować zęby. Dowiedzieliśmy się również, jakich produktów warto unikać – między innymi gum do żucia, lizaków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, które nie sprzyjają zdrowiu naszych zębów.

            Na zakończenie spotkania czekała na nas miła niespodzianka – każde dziecko otrzymało szczoteczkę i pastę do zębów

            Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze uśmiechy i chętnie odwiedzać stomatologa.

            Serdecznie dziękujemy Pani Monice za ciekawą i pouczającą wizytę.

          • Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym

          • We wtorek, 5 maja, Stadion Gminny w Lubichowie stał się areną sportowych zmagań – odbyły się na nim Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym.

            Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn – oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców – które będą reprezentować nasz rejon w mistrzostwach powiatu.

            Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: PSP w Kaliskach, PSP w Bytoni, PSP w Pinczynie oraz my – gospodarze, PSP w Lubichowie.

            Czwórbój lekkoatletyczny obejmuje cztery konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600/1000 metrów. O końcowym wyniku decyduje suma punktów zdobytych przez zawodników w poszczególnych konkurencjach.

            Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze fair play i dostarczyły wielu sportowych emocji. Rywalizacja była niezwykle wyrównana – o zwycięstwie decydowały centymetry i sekundy.

             

            Klasyfikacja końcowa

            Kategoria dziewcząt:

            • I miejsce – PSP w Pinczynie – 1118 pkt.
            • II miejsce – PSP w Kaliskach – 1085 pkt.
            • III miejsce – PSP w Lubichowie – 812 pkt.

            Kategoria chłopców:

            • I miejsce – PSP w Lubichowie – 670 pkt.
            • II miejsce – PSP w Kaliskach – 607 pkt.
            • III miejsce – PSP w Bytoni – 600 pkt.

            Wyniki indywidualne

            Dziewczęta:

            • Wiktoria Klak – PSP w Lubichowie – 251 pkt.
            • Amelia Kajut – PSP w Pinczynie – 247 pkt.
            • Pola Koper – PSP w Kaliskach – 246 pkt.

            Chłopcy:

            • Maksymilian Wencki – PSP w Kaliskach – 184 pkt.
            • Jan Moritz – PSP w Lubichowie – 180 pkt.
            • Piotr Wolf – PSP w Bytoni – 160 pkt.

            Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

          • Dzień Strażaka

          • 4 maja, z okazji Dnia Strażaka, nasze oddziały przedszkolne wybrały się z wyjątkową wizytą do pobliskiej jednostki OSP Lubichowo.

            Dzieci miały niepowtarzalną okazję zajrzeć „od kuchni” do świata prawdziwych bohaterów. Poznać zawód strażaka, zobaczyć specjalistyczny sprzęt, który na co dzień ratuje ludzkie życie, a także usłyszeć opowieści z akcji ratunkowych.

            Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście wozy strażackie,możliwość przymierzenia elementów stroju oraz spróbowania swoich sił przy operowaniu wężem strażackim. To była wspaniała wizyta pełna wrażeń, uśmiechu i nowych doświadczeń.

            Dziękujemy strażakom za ciepłe przyjęcie i inspirujące spotkanie!

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026.
      • Drodzy Uczestnicy Zabaw z Kredą!
      • Piknik klasowy
      • 5C z wizytą u alpak
      • Integracja w 3A
      • Słoneczny piątek pełen radości w 3C
      • Powroty do szkolnych ławek
      • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie
      • Wycieczka do Centrum Deyny w Starogardzie Gdańskim
      • Wycieczka do Gdańska
      • Dzień Rodziny w grupie 0A
      • Nowe zestawy mebli
      • Niezwykli goście w naszej szkole
      • Matematyczne podsumowanie roku szkolnego.
      • Konkurs z języka angielskiego „Mistrz Czasowników Nieregularnych”
      • Konkurs programowania w Scratch dla uczniów klas I–III
      • Spotkania z rodzicami uczniów kl. 0 i kl. 1
      • Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubichowie
      • Rekrutacja uzupełniająca
      • Dzień Dziecka
      • Dzień Dziecka
      • Relacja z zawodów sportowych
      • Dzień bez plecaka!
      • Wycieczka do Wdzydz
      • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
      • Kolejne stroje sportowe dla naszej drużyny.
      • Bezpieczna droga do szkoły zaczyna się od rozmowy z dzieckiem.
      • Pucha dla kociego brzucha
      • Zbiórka odzieży zakończona!
      • Dzień Dziecka
      • Z wizytą w Nadleśnictwie Lubichowo
      • Wycieczka klas 0a i 0b do Wdzydz Kiszewskich
      • Wielki Maraton Czytelniczy
      • Moja Wymarzona Biblioteka
      • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
      • Odsłonięcie odrestaurowanego pomnika żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”
      • Wyniki konkursu „Szalony świat kota Cukierka"
      • Wycieczka klas 1a i 1c do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach
      • Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.
      • WYCIECZKA DO GDYNI
      • WYCIECZKA DO WARSZAWY
      • Lista osób przyjętych do klasy pierwszej
      • Spotkania z rodzicami
      • Pomoce dla naszych uczniów
      • Sukces naszych uczennic w wojewódzkim etapie konkursu „Projekt z ZUS”
      • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
      • Klasa 3B i 3C w drodze
      • Zdrowe ząbki w zerówce
      • Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym
      • Dzień Strażaka