Aktualności

          • "LUTY Z CUKIERKIEM, KSIĄŻKI Z  PAZUREM"

          • Nasza szkoła brała udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "LUTY Z CUKIERKIEM, KSIĄŻKI Z  PAZUREM", organizowaną  przez Wydawnictwo Żwakowskie.

            W ramach tego przedsięwzięcia, przeprowadziliśmy akcję pt. "Starsi czytają młodszym", uczniowie klasy 6c przeczytali fragmenty książki "Cukierku, ty łobuzie!"  autorstwa Waldemara Cichonia, swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy 2b. Taka lekcja przyniosła wiele radości, a wspólna rozmowa stała się okazją do refleksji nad emocjami, przyjaźnią. Następnie zostały rozdane piękne kolorowanki oczywiście z motywem kota, powstały niesamowite dzieła.

            Działania nasze mają na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

          • Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców

          • 27.02.2026 r. w Kaliskach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców, rozgrywane w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

            Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły z naszego rejonu - Kaliska, Zblewo oraz Lubichowo.

            Nasi uczniowie spisali się znakomicie, prezentując wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie i ducha walki. Efektem ich wysiłku było zdobycie I miejsca w turnieju oraz awansu do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się w Bobowie.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Jacek Kadow, Kacper Lechowicz, Szymon Bogucki, Szymon Szczygielski, Oskar Domka, Aleksander Radtka, Julian Gosz, Wojtek Pręgiel, Mikołaj Kosecki, Damian Brandt, Tomasz Lipowski.

            Serdecznie gratulujemy całej drużynie i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy na etapie powiatowym.

          • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Chłopców klas 7–8

          • Dnia 25.02.2026 r. na sali sportowej w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Chłopców klas 7–8.

            W turnieju wzięły udział klasy: 7a, 7c, 8a, 8b oraz 8c. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, co dostarczyło wielu sportowych emocji. Mecze przebiegały w duchu rywalizacji fair play, przy głośnym i pełnym zaangażowania dopingu kibiców.

            Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników w kontekście zbliżających się zawodów, ale także wspólna sportowa zabawa i integracja uczniów – i ten cel z pewnością został osiągnięty!

            • Mistrzami Szkoły została klasa 8a
            • Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojtek Pręgiel
            • Drugie miejsce zajęła klasa 8b
            • Trzecie miejsce wywalczyła klasa 7a
            • Tytuł drużyny „fair play” otrzymała klasa 7c

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, sportową postawę i walkę do ostatniego gwizdka.

          • "Luty z Cukierkiem - Książki z Pazurem"

          • Nasza szkoła zgosiła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem - Książki z Pazurem", której organizatorem jest Wydawnictwo Żwakowskie.

            Promowanie czytelnictwa to główny aspekt tego wydarzenia, pamiętajmy "czytanie książek jest inwestycją w przyszłość". 

          • Wyniki konkursu "Patron roku 2025"

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu  pt. „PATRON ROKU 2025”.

            Nagrodzeni zostali:

            • I miejsce – Oliwia Kurczyńska
            • II miejsce – Aleksander Radtka
            • III miejsce – Lena Matula

            oraz w kategori klasy 1-3

            • I miejsce – Korneliusz Radtka

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie plastycznym, a zwycięzcom gratulujemy!

            Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach

            Nauczyciele bibliotekarze

          • "Bohater mojej pierwszej książki"

          • Konkurs "Bohater mojej pierwszej książki" został zorganizowany dla uczniów naszej szkoły z klas pierwszych.  Dostarczono do biblioteki szkolnej 24 prace, komisja konkursowa miała trudne zadanie do wykonania, ale udało się. Niezmiernie jest nam miło, że uczestniczyliście w tym przedsięwzięciu. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wielki brawa dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Warsztaty chemiczne w klasach 1a i 1c

          • Uczniowie klas 1a i 1c wzięli udział w wyjątkowych warsztatach chemicznych, podczas których poznali podstawowy sprzęt laboratoryjny, m.in. pipety i probówki. Dzieci przygotowały kolorową „tęczę w probówce”, dzięki której mogły porozmawiać o różnicach w gęstości cieczy. Nie zabrakło również efektownego „mini wulkanu” oraz zabawy przy tworzeniu własnego slime’a.

            Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i zgodnie przyznali, że chętnie powtórzyliby tak fascynującą przygodę z chemią.

            Ewa Weltrowska i Magdalena Bogucka

          • Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy i Dzień Pizzy

          • W świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci tworzyły kotki z origami oraz wykonywały prace plastyczne z odrysowanych dłoni. Rozmawialiśmy o różnych rasach kotów oraz o tym, jak prawidłowo dbać o koty i zapewnić im odpowiednią opiekę. To był dzień pełen radości i kreatywnej zabawy.W świetlicy obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dzieci dowiedziały się, że pizza pochodzi z Neapolu we Włoszech oraz poznały krótką historię jej powstania. Następnie tworzyły swoje wymarzone pizze z ulubionymi dodatkami - rysowały je oraz wyklejały z plasteliny. To był smaczny i bardzo kreatywny dzień.

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026.
      • Drodzy Uczestnicy Zabaw z Kredą!
      • Piknik klasowy
      • 5C z wizytą u alpak
      • Integracja w 3A
      • Słoneczny piątek pełen radości w 3C
      • Powroty do szkolnych ławek
      • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie
      • Wycieczka do Centrum Deyny w Starogardzie Gdańskim
      • Wycieczka do Gdańska
      • Dzień Rodziny w grupie 0A
      • Nowe zestawy mebli
      • Niezwykli goście w naszej szkole
      • Matematyczne podsumowanie roku szkolnego.
      • Konkurs z języka angielskiego „Mistrz Czasowników Nieregularnych”
      • Konkurs programowania w Scratch dla uczniów klas I–III
      • Spotkania z rodzicami uczniów kl. 0 i kl. 1
      • Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubichowie
      • Rekrutacja uzupełniająca
      • Dzień Dziecka
      • Dzień Dziecka
      • Relacja z zawodów sportowych
      • Dzień bez plecaka!
      • Wycieczka do Wdzydz
      • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
      • Kolejne stroje sportowe dla naszej drużyny.
      • Bezpieczna droga do szkoły zaczyna się od rozmowy z dzieckiem.
      • Pucha dla kociego brzucha
      • Zbiórka odzieży zakończona!
      • Dzień Dziecka
      • Z wizytą w Nadleśnictwie Lubichowo
      • Wycieczka klas 0a i 0b do Wdzydz Kiszewskich
      • Wielki Maraton Czytelniczy
      • Moja Wymarzona Biblioteka
      • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
      • Odsłonięcie odrestaurowanego pomnika żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”
      • Wyniki konkursu „Szalony świat kota Cukierka"
      • Wycieczka klas 1a i 1c do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach
      • Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.
      • WYCIECZKA DO GDYNI
      • WYCIECZKA DO WARSZAWY
      • Lista osób przyjętych do klasy pierwszej
      • Spotkania z rodzicami
      • Pomoce dla naszych uczniów
      • Sukces naszych uczennic w wojewódzkim etapie konkursu „Projekt z ZUS”
      • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
      • Klasa 3B i 3C w drodze
      • Zdrowe ząbki w zerówce
      • Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym
      • Dzień Strażaka