Do Szkolnego Konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia mogli przystąpić chętni uczniowie klas 4 – 8. Każdy uczestnik otrzymał kartę z zadaniami, na rozwiązanie których miał określoną ilość czasu. Zadania były zróżnicowane pod względem trudności w zależności od klasy. Konkurs ten pozwolił nam wyłonić najlepszych EKSPERTÓW, którzy 15.11.24 r. w czasie XIV ŚDTM pełnili rolę egzaminatorów.
Aktualności
Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia
Teatrzyk pt. ,,Zaczarowana baśń o przyjaźni"
21listopada 2024r. w naszym oddziale przedszkolnym Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ,,Magik" wystawił przedstawienie pt. ,,Zaczarowana baśń o przyjaźni ". W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I-III
Klasy I-III obchodziły dziś Dzień Życzliwości i Pozdrowień!
To był wyjątkowy dzień, pełen pozytywnych emocji i ciepła! Uczniowie mieli okazję promować zachowania empatyczne, szacunek i dobroć w naszej społeczności szkolnej.
Mistrzostwa Rejonu w Koszykówce 3x3 Chłopców w „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” oraz „Igrzyskach Dzieci”
Sport uczy wytrwałości, samodyscypliny, współpracy, radzenia sobie z porażkami jak i radościami z wygranej co ma nieoceniony wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Zajęcia sportowe mogą stać się fundamentem zdrowego i aktywnego stylu życia, który dzieci będą kontynuować przez całe życie.
KLASY SZÓSTE NA WYCIECZCE W TORUNIU
W środę 13 listopada klasy szóste uczestniczyły w wycieczce do Torunia.
Na miejscu byliśmy o godzinie 10:00, gdzie udaliśmy się do Planetarium na seans filmowy pt. „Kolorowy Kosmos”. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji o kosmosie, podanych przy akompaniamencie radosnej muzyki i wirującej nad naszymi głowami kopule pełnej kolorów.
Cukierkowy Turniej Czytelniczy
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Każdego roku, właśnie ten dzień jest dniem radosnego świętowania wszystkich Polaków oraz czczenia pamięci o wszystkich tych, którym zawdzięczamy wolność i własne państwo.
Niemalże w przededniu święta,
7 listopada cała społeczność szkolna wraz nauczycielami, dyrekcją szkoły i Wójtem Gminy Lubichowo, wzięła udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości przewodniczył dyrektor placówki Pan Sebastian Jach. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Uczniowie klas drugich i trzecich zaprosili zgromadzonych do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń i dat tamtego okresu. Poprzez występy artystyczne, śpiewane pieśni legionowe i deklamację wierszy, chciano podkreślić jak trudną drogę przeszła Polska, by odzyskać niepodległość. Odgrywając scenki dramowe, zwracano uwagę na fakt, że zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień niepodległości, 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały uratowane.To rocznicowe wydarzenie było okazją do kształtowania u uczniów postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, właściwego zachowania podczas uroczystości oraz poszerzania wiedzy na temat własnej Ojczyzny.
Kolejna rocznica odzyskania niepodległości uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. Nasza szkoła uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości daje wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Składamy podziękowania wychowawcom klas drugich i trzecich za wspólne przygotowanie części artystycznej i dekoracji, a także Panu Robertowi Stemplewskiemu za oprawę muzyczną uroczystości. Podziękowania kierujemy również do rodziców uczniów i wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia.
Renata Jodko
8
WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
Jak corocznie, tym razem na początku listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Udział w konkursie był dobrowolny i powszechny dla uczniów z klas IV-VIII.
KONKURS FOTOGRAFICZNY: „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”
W szkole odbył się konkurs fotograficzny „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno środowiska naturalnego oraz rozwijanie kreatywności.
W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas IV-VIII. Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu jedno samodzielnie wykonane zdjęcie.
Obchody Święta Niepodległości w oddziałach przedszkolnych
Pielęgnując tradycje polskie 7 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Niepodległości.
Aktualności
- Zakończenie roku szkolnego 2025/2026.
- Drodzy Uczestnicy Zabaw z Kredą!
- Piknik klasowy
- 5C z wizytą u alpak
- Integracja w 3A
- Słoneczny piątek pełen radości w 3C
- Powroty do szkolnych ławek
- Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie
- Wycieczka do Centrum Deyny w Starogardzie Gdańskim
- Wycieczka do Gdańska
- Dzień Rodziny w grupie 0A
- Nowe zestawy mebli
- Niezwykli goście w naszej szkole
- Matematyczne podsumowanie roku szkolnego.
- Konkurs z języka angielskiego „Mistrz Czasowników Nieregularnych”
- Konkurs programowania w Scratch dla uczniów klas I–III
- Spotkania z rodzicami uczniów kl. 0 i kl. 1
- Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubichowie
- Rekrutacja uzupełniająca
- Dzień Dziecka
- Dzień Dziecka
- Relacja z zawodów sportowych
- Dzień bez plecaka!
- Wycieczka do Wdzydz
- Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
- Kolejne stroje sportowe dla naszej drużyny.
- Bezpieczna droga do szkoły zaczyna się od rozmowy z dzieckiem.
- Pucha dla kociego brzucha
- Zbiórka odzieży zakończona!
- Dzień Dziecka
- Z wizytą w Nadleśnictwie Lubichowo
- Wycieczka klas 0a i 0b do Wdzydz Kiszewskich
- Wielki Maraton Czytelniczy
- Moja Wymarzona Biblioteka
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- Odsłonięcie odrestaurowanego pomnika żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”
- Wyniki konkursu „Szalony świat kota Cukierka"
- Wycieczka klas 1a i 1c do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach
- Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.
- WYCIECZKA DO GDYNI
- WYCIECZKA DO WARSZAWY
- Lista osób przyjętych do klasy pierwszej
- Spotkania z rodzicami
- Pomoce dla naszych uczniów
- Sukces naszych uczennic w wojewódzkim etapie konkursu „Projekt z ZUS”
- Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
- Klasa 3B i 3C w drodze
- Zdrowe ząbki w zerówce
- Mistrzostwa Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym
- Dzień Strażaka
