Egzamin Ósmoklasisty 2024
16.05.2024 12:43W dniach od 14 do 16 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły przystąpili do ważnego etapu w swojej edukacyjnej podróży - Egzaminu Ósmoklasisty. Ten egzamin stanowił podsumowanie ośmiu lat ciężkiej pracy i nauki.Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z językiem polskim, pokazując swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, twórczego pisania i znajomości gramatyki. Drugiego dnia przyszedł czas na matematykę, gdzie uczniowie mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i zrozumienia zasad matematyki. Trzeciego dnia, egzamin z języka angielskiego pozwolił uczniom wykazać się swoją biegłością językową.
Na koniec chcielibyśmy podziękować komisjom egzaminacyjnym za ich nieocenioną pracę i profesjonalizm. Dzięki nim egzamin przebiegł sprawnie i bezproblemowo.
Gratulacje dla wszystkich uczniów i dziękujemy za wasze wysiłki!
Jesteśmy pewni, że te doświadczenia posłużą wam w dalszej edukacji i życiu.
Sebastian Jach
Joanna CzapiewskaTeatrzyk ,,Figle Pana Bałagana"
15.05.2024 08:31W dniu 14 maja obejrzeliśmy w oddziale przedszkolnym przedstawienie pt.: "Figle Pana Bałagana". Jak sam tytuł wskazuje był to spektakl o tym, skąd się bierze nieporządek i bałagan wokół nas. Przedstawienie bardzo nam się podobało.Ciekawymi postaciami, które nas bawiły i rozśmieszały były: Pan Bałagan, Skarpeta, Miś oraz podstępna Królowa Bałaganu. Każdy przedszkolak przypomniał sobie o zasadach przestrzegania porządku i czystości we własnym pokoju, domu, sali przedszkolnej i w najbliższym otoczeniu. Bo wszystkim jest miło, gdy wokół nas panuje nie "Pan Bałagan" ale PORZĄDEK i CZYSTOŚĆ. Należy o tym pamiętać, aby nie spotkać "Królowej Bałaganu" i nie ulec jej złym mocom.
Monika Nawrocka
„Witaj majowa jutrzenko”
25.04.2024 19:54Na początek maja przypadają ważne święta: Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi oraz Święto Pracy. Został im poświęcony apel, który odbył się w naszej szkole w czwartek 25 kwietnia.Występujący uczniowie zaprezentowali wiersze i przedstawili najważniejsze informacje historyczne dotyczące świąt, a zespół wokalny pod kierunkiem pana Roberta Stemplewskiego uświetnił uroczystość odśpiewaniem pieśni: „Pieśń o fladze”, „Witaj majowa Jutrzenko” oraz „Czerwone jabłuszko”.
Dla nas wszystkich najważniejsze jest, abyśmy „pozostali wierni wartościom, które ocaliły naszą ojczyznę od unicestwienia”. Wśród tych wartości niewątpliwie są: umiłowanie wolności i zachowanie tradycji narodowej, a także pamięć o historii i o tych, którzy tę historię tworzyli. Wszystkie te elementy tworzą naszą tożsamość narodową. Dlatego słowami Marii Konopnickiej moglibyśmy powtórzyć:
A jak cię kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.
Mów, że jesteś z takiej chaty, co
Piastowską chatą była.
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła…Serdeczne podziękowania dla wszystkich występujących oraz przygotowujących apel.
Iwona Kowalczyk
Dzień Ziemi
26.04.2024 20:35W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 22 kwietnia, ale do tego święta przygotowywaliśmy się już kilka tygodni przed. Uczniowie byli uczestnikami wielu aktywności i tym samym promowali postawę proekologiczną.Brali udział w:
- Wyzwaniach ekologicznych pod nazwą: - O czym szumi las ?, Czas na rower, Pomóż uzdrowić las
- W zbiórce baterii „Segregujesz-odzyskujesz” konkurs ekologiczny ZŁOTA BATERIA.
- Sprzątanie otoczenia szkoły przez uczniów z kółka przyrodniczego.
- Wykonywanie plakatów na Dzień Ziemi, które stanowiły dekoracje na to święto.
Tego dnia uczniowie do szkoły przyszli ubrani na niebiesko-zielono na znak solidarności z naszą planetą. Dodatkowo na głowach uczennice i uczniowie mieli wianki, czapki, kapelusze. Uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych w hali sportowej zorganizowanych przez:
- Panią Radosławę Krysiak - Starszą Specjalistkę Służby Leśnej z Nadleśnictwa w Lubichowie
- Panią Mariannę Mazurowską, prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce z oddziału w Starogardzie Gdańskim
- Panią Karolinę Jezierska zajmująca się Ochroną Środowiska w Urzędzie Gminy w Lubichowie.
Klasy 7-8 uczestniczyły m.in. w turnieju ekologicznym , w którym uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. Wśród różnych zadań nie zabrakło również ćwiczeń ruchowych. Zwycięska klasa, która uzyskała najwięcej punktów w tym turnieju – klasa VIIIa wyjedzie w czerwcu na bezpłatną wycieczkę do Czarnego Lasu do Zakładu Utylizacji Odpadów zorganizowaną przez Urząd Gminy w Lubichowie.
Zapamiętajmy, że Ziemia jest domem nas wszystkich, my jesteśmy za nią odpowiedzialni.
K.Kurowska, I.Lassota
Zakładki do książek
22.04.2024 17:25Uczniowie koła czytelniczego 15.04.2024r. wykonywali zakładki do książek korzystając z zasuszonych wiosennych roślin.