• Wydarzenia 2020/2021

• Tydzień Języków Obcych w Naszej Szkole

• 29.03.2021 21:24
            • Od 15 do 19 marca 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”. Była to znakomita okazja aby świętować różnorodność językową oraz promować uczenie się języków – języka angielskiego i niemieckiego. Podejmując decyzję o organizacji „Tygodnia Języków Obcych” w miesiącu marcu chcieliśmy w sposób szczególny uczcić Dzień św. Patryka (Saint Patrick's Day), irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca nie tylko na terenie Irlandii, ale także w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Australii, Niemczech czy Japonii.
            • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

• 23.03.2021 08:03
            • 19 marca w naszej szkole, uczniowie klas I-III, zgodnie z tradycją, świętowali nadejście nowej pory roku – wiosny. Najczęściej dzień ten kojarzy się dzieciom z barwnymi korowodami i paleniem lub topieniem marzanny, słomianej kukły symbolizującej zimę. W tym roku nauczyciele najmłodszych klas zaproponowali, aby to szczególne święto spędzić inaczej. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny połączono z innym, równie ważnym świętem – Światowym Dniem Wody, obchodzonym na całym świecie 22 marca.
            • KTÓRYŚ ZA NAS CIERPIAŁ RANY… - zapraszamy na wystawę online

• 19.03.2021 12:53
            • „Jeżeli chcesz mnie naśladować, to weź swój krzyż na każdy dzień…” słowa tej pięknej wielkopostnej pieśni z pewnością rozbrzmiewały w domach uczniów podczas wykonywania zadania domowego z religii. Miały być inspiracją do zilustrowania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, aby w ten sposób wpisać się w okres liturgiczny – Wielkiego Postu. Corocznie wystawę można było podziwiać w holu głównym naszej szkoły, dziś – w czasie pandemii - zapraszamy wszystkich do oglądania online. Ufamy, że prace naszych uczniów, dadzą wszystkim odwiedzającym wystawę wiele ukojenia i nadziei – wypływającej z krzyża Chrystusa.
            • Dzień Piegów

• 22.03.2021 07:32
            • Uczniowie klasy III B pragnęli na wesoło spędzić czas zajęć edukacyjnych. Toteż  marcu 2021 roku, zorganizowali Dzień Piegów. Ten dzień miał na celu budowanie poczucia własnej wartości oraz ukazanie, że jest wiele inności w naszym otoczeniu. Celem było uświadomienie uczniom, że piegów nie należy się wstydzić, jak również noszenia okularów, aparatów słuchowych itp.
            • Europejski Dzień Logopedy

• 03.03.2021 22:46
            • Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL zrzeszającą logopedów i terapeutów językowych z całej Europy. CPLOL w ten sposób chce podnieść rangę zawodu terapeutów mowy oraz zwrócić uwagę na problemy w komunikowaniu się.
              W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku.