• Wydarzenia 2020/2021

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 25.02.2021 17:44
            • „Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba…"

Słowa młodej, niespełna osiemnastoletniej Danuty Siedzikówny „Inki” rozpoczęłyby w tym roku szkolny apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chociaż nie usłyszymy ich osobiście w szkole, pragniemy poprzez artykuł oddać hołd tysiącom polskich patriotów, dla których wojna o wolną Polskę nie skończyła się wraz z kapitulacją III Rzeszy.

• 19.02.2021 19:10
            • 21 lutego (niedziela) przypada ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Data święta stanowi upamiętnienie wydarzeń w Bangladeszu z roku 1952, kiedy to pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, domagając się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego.
            • Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez zabawę z aplikacją monitorującą aktywność fizyczną.

• 16.02.2021 19:16
            • Chętni uczniowie klas 4-8 w ramach zajęć wychowania fizycznego  uczestniczyli w zabawie dotyczącej wykorzystania aplikacji służącej do mierzenia aktywności fizycznej. Dzięki darmowej aplikacji możemy podczas biegania 🏃 czy jazdy na rowerze 🚲  prześledzić dystans, tempo, czas, predkość oraz spalone kalorie przez GPS.  Oprogramowanie nierzadko rejestruje również inne aktywności sportowe takie jak: spacerowanie, treningi siłowe, fitness i wiele innych sportów.
            • 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

• 25.01.2021 21:26
            • W listopadzie 2020 roku Sejm ustanowił patronów roku 2021, wśród których znaleźli się również wielcy poeci i pisarze: Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid i Tadeusz Różewicz.

22 stycznia przypadła 100. rocznica urodzin poety czasu wojny i  żołnierza Armii Krajowej, podharcmistrza Szarych Szeregów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  Był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli pokolenia Kolumbów, poetą niezmiernie utalentowanym, którego twórczość niejednokrotnie porównuje się do twórczości wielkiego romantyka Juliusza Słowackiego.