• St. Patrick's Day

• 25.03.2024 18:13
            • 15 Marca, w piątek zielony kolor dominował na korytarzach naszej szkoły - okazji Dnia Świętego Patryka, który obchodzony jest  17 marca.  Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z tym dniem.
            • Sensoceramika w grupie 0 B

• 20.03.2024 21:24
            • 20 marca odbyły się kolejne warsztaty z sensoceramiki w grupie 0 B. Tym razem temat pracy był dowolny. Dzieci mogły z gliny lepić wszystko, co wyzwalała ich wyobraźnia.
            • Dzień Matematyki oraz Światowy Dzień Liczby Pi

• 15.03.2024 19:41
            • W dniu 12 marca obchodzimy w Polsce Dzień Matematyki, natomiast 14 marca Światowy Dzień Liczby Pi.

Liczba Pi nazywana ludolfiną jest stałą matematyczną, która jest obecna w wielu dziedzinach matematyki oraz fizyki. Ludzie zetknęli się z nią już w starożytności zauważając, że stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą. Babilończycy przyjmowali, że jest on równy w przybliżeniu 3. Dzisiaj najczęściej przyjmujemy przybliżenie 3,14.

• Czy wędkarstwo to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu?

• 14.03.2024 19:53
            • O tym mogli się przekonać uczniowie klasy 6a na lekcjach biologii.

Uczniowie Tomek i Nikodem z klasy 6a przedstawiali  i nauczali swoje koleżanki i kolegów  jakie są podstawowe akcesoria wędkarza  oraz  jaki są wędki (przeważnie jest ich kilka), podbierak, ponieważ złowiona ryba nie jest brana bezpośrednio do ręki. Oczywiście była też mowa o  przynętach  wędkarskich, bez których nie uda się złowić żadnej ryby.